Mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa

Aira Birziņa (1968) RASAS pamatu licēja un galvenā dziedinātāja, kvalitātes latiņas uzstādītāja, labākā skolotāja un bargākā kritiķe.

ImageDiriģente AIRA BIRZIŅA (1968) absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas kordiriģēšanas nodaļu, bakalaura grādu iegūstot Edgara Račevska un Ivara Bērziņa klasēs (1992), bet maģistra grādu - Imanta Kokara klasē (1995). Kopš 1997. gada ir Ogres sieviešu kora „Rasa” diriģente, no 2000. gada vada gan sieviešu kori „Dzintars”, gan Rīgas Doma meiteņu kori TIARA. Jau kopš 2003. gada ir Ogres rajona koru virsdiriģente un Ogres Mūzikas svētku mākslinieciskā vadītāja. Bijusi XXIII, XXIV un XXV Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, vairāku nozīmīgu kormūzikas svētku un izglītojošu sarīkojumu iniciatore un aktīva organizatore. Strādājusi Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas Diriģēšanas un vokālās pedagoģijas katedrā, no 2006. gada ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docente, bet kopš 2011. gada - asociētā profesore kora diriģēšanā. Kopā ar koriem „Ausma”, „Dzintars” un Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori guvusi uzvaras vairākos nozīmīgos starptautiskos koru konkursos. Kā lektore vadījusi seminārus, kursus, meistarklases, kā eksperte darbojusies dažādās Latvijas koru, vokālo ansambļu un jaundarbu konkursu žūrijās, kā arī starptautisku koru konkursu žūrijās. LNKC darbojas koru nozares padomē jau vairākus gadus, ir KKF eksperte kopš 2015.gada.
2015. gadā A. Birziņa iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci, kā arī apbalvota ar Rīgas Domes balvu „Baltais zvirbulis”.

Kormeistare Samanta Bernāte

Image

Samanta Bernāte dzimusi 1997.gadā, pašlaik mācās Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā, kora diriģēšanas nodaļas 4.kursā. Jau no agras bērnības dziedājusi koros, vokālajos ansambļos, spēlējusi vijoli, kā arī piedalījusies vokālajos konkursos, kur ieguvusi godalgotas vietas. Kopā ar koriem uzstājusies daudzās valstīs, piemēram, Francijā, Vācijā, Polijā, Igaunijā, Lietuvā, Itālijā, Slovākijā, Zviedrijā, Krievijā un citur.
No 2009. – 2012. gadam piedalījās vokālās mūzikas konkursā “Balsis” gan kā soliste, gan kā ansambļu, duetu dalībniece, kur visos gados iegūta 1. pakāpe.
2012.gadā piedalījās 1.Mūzikas olimpiādē Latvijā, kur ieguva 2.vietu jaunākajā grupā un iespēju pārstāvēt Latviju 1. Starptautiskajā Mūzikas olimpiādē Igaunijā, kur ieguva 2.vietu. 2013.gadā piedalījās 2.Mūzikas olimpiādē, kur vecākajā grupā ieguva 1.vietu. Olimpiādēs iegūta arī atzinība par labāko tautas dziesmas izpildījumu.
2015.gadā piedalījās Latvijas profesionālās vidējās izglītības iestāžu izglītības programmas Diriģēšana audzēkņu valsts konkursa finālā, Rēzeknē, kur iegūta pateicība. 2016.gadā piedalījās 1.Starptautiskajā Staņislava Broka Jauno kordiriģentu konkursā, Daugavpilī, kur ieguva atzinību.
Vokālo meistarību apguvusi pie Aijas Smiltēnas, Ances Purmales, Viestura Jansona un pašlaik pie Tatjanas Kopačas. Piedalījusies daudzos konkursos un koncertos gan kā koru soliste, piemēram, Bērnu operas soliste Itālijā, Turīnā, kā arī kopkora soliste koncertā “Gaismu sauca” Alojā /Auseklim-165/. 2016.gadā piedalījās Ineses Galantes jauno mūziķu konkursā 1. un 2. kārtā.
Kā vienu no jaukākajiem muzikālajiem panākumiem Samanta uzskata dalību starptautiskajā koru festivālā un kora “Rondo” 15 gadu jubileju, kā dēļ bija iespēja uzstāties un diriģēt vienā no labākajām koncertzālēm pasaulē – Marijas teātra koncertzālē Sanktpēterburgā, Krievijā 2016.gada septembrī.

Image

Laima Lediņa

„RASAS” diriģente no 2012. līdz 2016.gadam
Image

Lāsma Gorska

„RASAS” diriģente 2014.gads
Image

Zane Stafecka

„RASAS” diriģente no 2004. līdz 2012.gadam
Image

Zane Tāluma

„RASAS” diriģente no 2009. līdz 2010.gadam
Image

Juta Grebeža

„RASAS” diriģente no 2009. līdz 2010.gadam
Image

Laura Iesava

„RASAS” diriģente no 2006. līdz 2008.gadam
Image

Elīna Karaseva

„RASAS” diriģente no 2004. līdz 2006.gadam
Image

Baiba Āboliņa - Smirnova

„RASAS” diriģente no 2000. līdz 2003.gadam