Par mums

Kora mākslinieciskā vadītāja Aira Birziņa.
Kopā ar Airu Birziņu šobrīd strādā Samanta Bernāte.

Dziedātājas – mēs, kam patīk dziedāt, esam skaistas un aktīvas studentes un skolnieces, finansistes un skolotājas, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieces, mājsaimnieces un mediķes. Mums ir arī sava friziere, stjuarte, pavāre, māksliniece, mēbeļu restauratore un mežzine.
Mēs esam kopā kopš 1997.gada rudens. Un kopā mēs ne tikai dziedam, bet arī atpūšamies – dodamies tuvākos un tālākos pasaules iepazīšanas ceļojumos, svinam svētkus, smejamies un diskutējam. Jo koris mums nav tikai nošu lapas un klavieres, bet tikpat daudz arī iespēja satikt draugus.


Aktivitātes – vienmēr labprāt piedalāmies Ogres pilsētas un novada, kā arī Latvijas mēroga koru pasākumos.
Tradicionāli jau vairākus gadus pēc Rasas iniciatīvas gada tumšākajā ziemas laikā tiek organizēts koncerts C vitamīns, kurā piedalās kora draugu kolektīvi, piemēram, pūtēju orķestris Madliena, vīru kori Ķekava un Staburags. Nu jau par tradīciju kļuvusi kora nometne augusta vidū.

ZĪMĪGĀKIE FAKTI KORA DARBĪBĀ

1997.gada rudens – pirmā tikšanās Ogres Tautas namā. Satikās Aira Birziņa un pirmās meitenes, kuras sirds sauca dziedāt. Kopš 2002.gada kora mājas ir Ogres Kultūras centrā.
1998.gads – savas pirmās sezonas noslēgumā vienīgās pārstāvējām Ogres rajonu XXII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku koru konkursa finālā, gūstot panākumus un starptautiskas žūrijas atzinīgu novērtējumu.
1999.gads – Melngaiļa Mūzikas svētku Tautas mūzikas konkursā 170 koru konkurencē ieguvām 4.vietu un speciālistu īpašu atzinību par kora kopskatu tautastērpos.
Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 81.gadadienai 1999.gada novembrī piedalījāmies LR vēstniecības Krievijā rīkotajā pasākumu programmā un sniedzām koncertus Maskavā, Vladimirā un Suzdaļā.
2000.gads – aprīlī piedalījāmies 40.Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā Loreto (Itālijā).
2001.gads Rasai bija nozīmīgs ar ļoti veiksmīgo piedalīšanos Dziesmu svētku Rīgai 800 koru karos, kuros 90 Vidzemes novada koru konkurencē izcīnījām tiesības dziedāt konkursa finālā un tajā ieguvām 2.vietu.
Par neaizmirstami skaistu un emocionālu Rasas dziedātājām kļuva Rīgas 800.jubilejas svinību kulminācijas diena 2001.gada 18.augusts ar piedalīšanos svētku zonas Rīga dzied norisēs un grandiozā jubilejas salūta laikā izpildīto Mārtiņa Brauna Sapni par Rīgu.
2002.gads – aprīlī piedalījāmies savā pirmajā starptautiskajā konkursā Montrē (Šveicē). Sīvā 16 kolektīvu konkurencē izcīnījām 8.vietu.
2003.gads – lielākais notikums bija XXIII Vispārējie latviešu Dziesmu svētki, kuros arī šoreiz iekļuvām 8 labāko Latvijas sieviešu koru skaitā un piedalījāmies koru finālkaros. Taču tas nebija vienīgais svarīgais Dziesmu svētku panākums – ar saviem jaundarinātajiem tautas tērpiem piedalījāmies arī tautas tērpu konkursa finālā un uzvedumā Latviešu kāzas.
2004.gads – 3.jūlijā piedalījāmies pēc mūsu diriģentes Airas Birziņas idejas veidotajos 1.Ogres Mūzikas svētkos, kur lielajā Ogres brīvdabas estrādē kopā ar daudziem savas pilsētas un rajona, kā arī citiem Latvijas koriem, Liepājas Simfonisko orķestri, populārajiem operdziedātājiem Sonoru Vaici, Kārli Zariņu, Miervaldi Jenču un Nauri Indzeri tika izdziedāts daudz skaistu operu, operešu un kantāšu fragmentu.
2004. gada oktobrī devāmies ceļojumā uz Horvātiju, kur Dubrovnikā piedalījāmies 1.Starptautiskajā koru festivālā. Kā stāstīja organizētāji, Rasa tika aicināta piedalīties kā pārsteigums, jo Horvātijā sieviešu koru kustība nav populāra, pa visu valsti ir tikai daži sieviešu kori.
2005.gads – 9.jūlijā notika 2.Ogres Mūzikas svētki, kuros atkal kopā pulcējās un muzicēja kori no Ogres, arī Rasa, Ogres rajona un citiem Latvijas novadiem, Liepājas Simfoniskais orķestris, vadošie Latvijas operdziedātāji un Latvijas Nacionālās operas baleta trupas mākslinieki.
Skaists 2005./2006.gada sezonas iesākums bija piedalīšanās Emīlam Dārziņam veltītajā atceres pasākumā Ogresgala pagasta Kārļos 2005.gada 27.augustā.
Jaunu pieredzi guvām, 2005.gada 11.septembrī piedzīvojot garu, bet interesantu filmēšanās dienu uz lidostas "Rīga" skrejceļa Lailas Pakalniņas spēlfilmā "Ķīlnieks" kopā ar vairākiem simtiem citu Latvijas koru dziedātāju, labākajiem Latvijas biatlonistiem, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem, kā arī, protams, aktieriem.
Dažas Rasas dziedātājas 2005.gada novembrī piedalījās mūzikla "Mūzikas skaņas" iestudējumā Ķīpsalā un kļuva par īstām aktrisēm – ar viņām notika neticamas pārvērtības un viņas kļuva gan par mūķenēm, gan noslēpumainām dāmām fon Trapu ģimenes rīkotajā ballē.
2006.gads – jūlijā notika 3.Ogres Mūzikas svētki – atkal kopkoris ar Rasas dziedātājām ierindā muzicēja kopā ar ievērojamiem Latvijas diriģentiem, simfonisko orķestri un slaveniem operdziedātājiem.
2006.gada lielākais notikums bija piedalīšanās 1.Latvijas Sieviešu koru konkursā 28.oktobrī LU Lielajā aulā. Tas bija vitāli nepieciešams pasākums, lai sapurinātos un pārliecinātos, uz ko tad esam spējīgas. Savā grupā bijām vidējās – starp Talsu "Vaivu" un Valmieras "Jumaru".
2007.gads – 9.aprīlis atkal bija diena, kad piedzīvojām ko pavisam jaunu. Pateicoties draudzībai ar pūtēju orķestri "Madliena", kurš ierakstīja jau otro kompaktdisku un vēlējās tajā iekļaut arī divus kopā ar kori izpildītus skaņdarbus, mums bija iespēja ierakstīt savas pirmās dziesmas Latvijas Radio studijā. Katrai bija savas austiņas, bet visām kopīgs – satraukums par katru noti.
Gatavojoties Dziesmusvētkiem, 16.jūnijā Tukuma Durbes estrādē notika Latvijas Vīru un sievu koru salidojums. Tur klāt bijām arī mēs!
30.jūnijā bijām īpašās viešņas pūtēju orķestra "Madliena" 50.jubilejas svinībās un otrā kompaktdiska "Vieglā solī", kurā iekļautas arī divas dziesmas mūsu izpildījumā, prezentācijā.
7.jūlijā notika jau 4.Ogres Mūzikas svētki. Tajos dziedāja pats Egils Siliņš un citas spožas Latvijas operas zvaigznes un mēs, protams, arī kopā ar vairākiem simtiem citu koru dziedātāju.
Jūlija beigās notika 1.starptautiskais koru festivāls "Mūzikas iedvesmas lauks". Tā laikā Ogrē uzņēmām Aveiru kori "Polifonico" no Portugāles un piedalījāmies festivāla noslēguma koncertā Degļa kalnā Seces pagastā.
20.–27.augustā bijām koru festivālā un meistarklasēs "Bohemia Cantat" Liberecā, Čehijā. Tas tiešām bija interesanti un brīžiem arī satraucoši.
10. novembrī svinējām kora 10 gadu jubileju. Kopā ar draugiem un no visas sirds.
2008.gads – maija brīvdienās mācījāmies nevis dziedāšanas mākslu, bet apceļojām dzimteni un apguvām Latgales māla podu un svilpavnieku taisīšanas gudrības, kuras savā darbnīcā mums atklāja Andris Ušpelis. Pašu taisītos svilpavniekus pēc tam likām lietā Dziesmusvētku atklāšanas koncertā.
24.maijā Cēsīs notika Dziesmusvētku ieskaņu koncerts, kurā piedalījās Vidzemes un Latgales sieviešu un vīru kori un tika izdziedāts Dziesmusvētku atklāšanas koncerts "Dziedot dzimu, dziedot augu". Uz šo pasākumu bijām uzaicinājušas arī mūsu jaunās draudzenes sieviešu kori "Pro Musica" no Koblenzas Vācijā, ar kurām kopā 23.maija vakarā sniedzām koncertu Ikšķiles evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
8.jūnijs bija īpaši svarīgs un spraigs, jo Valmierā notika Vidzemes novada koru kari. Mūsu sasniegums – labākais sieviešu koris Vidzemē, taču uz Rīgas finālkariem gan šoreiz netikām.
Jūlija sākums pagāja Dziesmusvētku zīmē. Tajos mums bija daudz darāmā – atklāšanas koncerts, gājiens, tautastērpu skates fināls, noslēguma koncerts un, protams, dalībnieku balle.
Savukārt jūlija beigās notika 5.Ogres Mūzikas svētki, šoreiz reizē ar Ogres pilsētas 80.dzimšanas dienu.
13.decembrī pirmo reizi kļuvām par labdarības akcijas dalībniecēm – kopā ar mūsu diriģentes Airas Rīgas kori "Dzintars" devāmies iepriecināt bērnus Gaujienas speciālajā internātpamatskolā un Alūksnes rajona bērnu sociālās aprūpes centrā "Gaujiena". Bērni bija neparasti uzmanīgi klausītāji – ne mirkli nešķita, ka viņiem tas nākas ar piespiešanos. Visu koncertu, kas ilga vairāk par stundu, zālē valdīja ļoti jauka atmosfēra un apskaužams klusums. Tādēļ jo liels prieks mums bija bērnus iepriecināt ne vien ar mūziku, bet arī grāmatām, rotaļlietām, drēbītēm un, protams, konfektēm, kliņģeriem un mandarīniem.
2009.gads – 10.aprīlī, Lielajā piektdienā, Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā kopā ar ērģelnieku Robertu Hansonu un Latvijas Nacionālās operas solistēm Kristīni Gailīti un Antru Bigaču izpildījām vienu no Ciešanu laika skaistākajiem skaņdarbiem – baroka mūzikas pērli Džovanni Batistas Pergolezi "Stabat Mater".
Augusta vidū piedalījāmies Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā un dziedājām pirmajā 14.augusta rīta dievkalpojumā 7.00, kas bija veltīts Svētā Meinarda piemiņai. Tas bija agri, bet ļoti skaisti un iedvesmojoši. Pēc tam pavadījām divas atmiņā paliekošas dienas Rušona ezera krastā "Jāņu" mājās – ar dziesmām, pirti, pašu lasītām sēnēm, ogām un pašu gatavotām maltītēm – un apciemojām interesantākos Aglonas puses kultūras objektus.
2010.gads – 9.maijā, svinot Eiropas dienu, Vērmanes dārzā kopā ar Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori, sieviešu kori "Dzintars", stīgu un sitaminstrumentu orķestri, kā arī deju grupu "Dzirnas" izdziedājām, izspēlējām un izdejojām populārākā mūslaiku angļu komponista Karla Dženkinsa skaņdarbu deviņās daļās "Adiemus".
Jūlija sākumā apvienojām divus lielus notikumus – uzņēmām 2000.gadā Itālijā iepazītos draugus jaukto kori "Cantoria Sine Nomine" no Kastelnovas pilsētiņas Ziemeļitālijā un 3.jūlijā visi piedalījāmies Emīla Dārziņa 135.jubilejai veltītajā koncertā "Mēness starus stīgo" Ogresgalā, kurā Ogres novada un viesu kori skaistā vasaras vakara noskaņā izdziedāja visas Emīla Dārziņa kora dziesmas un solisti Ieva Parša un Ingus Pētersons kopā ar koncertmeistaru Mārtiņu Zilbertu atskaņoja komponista solo dziesmas.
Augusta vidū tāpat kā pirms gada atkal dziedājām Aglonas Bazilikā Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku ietvaros un Rušona krastos Feimaņu pagasta "Jāņos" piedzīvojām skaistu nedēļas nogali.
Gada nogalē, Adventes laikā, realizējām sen iecerētu ideju – "Rasas" koncertu kopā ar mūsu mazajiem un vairs ne tik mazajiem bērniem. Tas, protams, bija sirsnīgi un aizkustinoši.
2011.gads – pavasarī piedzīvojām skaistu muzikālu ceļojumu uz Itāliju ciemos pie draugu kora "Cantoria Sine Nomine", kurš mūs uzņēma ar neviltotu sirsnību un mīlestību.
Vēsturiskajā 14.jūnijā līdz ar kori "Dzintars" un Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori, rokgrupu "Pērkons", solistiem Ievu Akurāteri, Ivaru Cinkusu, Jāni Paukštello un citiem mūziķiem Latvijas Dzelzceļa muzejā izdzīvojām vienu no Latvijas vēstures nežēlīgākajām epizodēm – 1941.gada 14.jūnija deportācijas – Jura Kulakova un Pētera Aigara kantātē "Sarkanais vilciens".
Turpretī lustīgus mirkļus piedzīvojām 23.jūnijā, piedaloties Latvijas Radio 2 rīkotajā lielkoncertā "Jāņi dzied Ikšķilē".
Jūlija sākumā dziedājām kārtējos Ogres Mūzikas svētkos, bet augusta vidū trešo reizi devāmies uz kora Latgales nometni Rušona krastā un bijām Aglonas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku dalībnieces.
Augusta beigās līdz ar daudziem tūkstošiem citu Latvijas koru piedalījāmies Rīgas 810.jubilejas lielkoncertā "Meistars. Dziesma. Leģenda" Mežaparka Lielajā estrādē.
Savukārt decembrī, svinot Nacionālo bruņoto spēku orķestra 20.dzimšanas dienu, Lielajā ģildē kopā ar orķestri, Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori un kori "Dzintars" piedalījāmies nīderlandiešu komponista Johana de Meija trešās simfonijas "Planēta Zeme" pirmatskaņojumā Latvijā.
2012.gads – gada pirmās puses lielais notikums bija kora 15.jubilejas svinības maijā. Šoreiz dāvājām klausītājiem un sev skaistu sieviešu balsīm rakstītu operkoru koncertu.
Jūnijā, spītējot īpaši nejaukiem laikapstākļiem, Ērgļu pagasta "Meņģeļos" notika tradicionālais Latvijas Sieviešu un vīru koru salidojums, kur, protams, bijām arī mēs.
Jūlijs atkal bija Ogres Mūzikas svētku mēnesis, un šogad pirmo reizi šo svētku vēsturē lielais svētku gala koncerts notika Ogres Kultūras centra Lielajā zālē, nevis brīvdabas estrādē. Bija citādi, bet vienalga brīnišķīgi.
Augustā nu jau tradicionāli notika "Rasas" nometne – šogad mainījām nometnes dislokācijas vietu un apciemojām Lubānu, mūsu diriģentes Airas dzimtās mājas.
Decembrī Rīgas Latviešu biedrības namā koncertā "Virsdiriģentu portreti" klausītājiem bija iespēja tuvāk iepazīt divus Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģentus – mūsu kora vadītāju Airu Birziņu un diriģentu Arvīdu Platperu. Lai tas notiktu, koncertā muzicējām mēs, viņu abu vadītie kori – Airas "Rasa" un "Dzintars" un Arvīda "Ķekava" un "Absolventi".
2013.gads– viens no šā gada lielākajiem projektiem bija koncerts „Jaunlaiku tautasdziesma” (14 mūslaiku komponistu dziesmas Jura Vaivoda aranžējumā - Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Uldis Marhilēvičs, Jānis Lūsēns, Mārtiņš Brauns, Kārlis Lācis, Valts Pūce, Juris Karlsons, Aigars Grāvers, Zigmars Liepiņš, Iļģi, Armands Alksnis, Juris Kulakovs, Juris Vaivods) mūsu diriģentes Airas Birziņas jubilejā 19. jūnijā Ogres kultūras centrā. Koncerta dalībnieki bija sieviešu kori „Dzintars” un „Rasa”, instrumentālā grupa - Kristīne Kārkle- Puriņa, Edgars Kārklis, Gatis Valters, Kaspars Zemītis, Mārtiņš Linde, solisti Ivars Cinkuss un Kristīne Kārkle-Puriņa. Savukārt lielākais 2013. gada notikums bija XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki. Cīnījāmies koru karu finālā, piedalījāmies Vokāli simfoniskās mūzikas koncertā, kā arī noslēguma koncertā „Līgo!”, kura mākslinieciskā vadītāja bija mūsu diriģente Aira Birziņa un Ivars Cinkuss.
2014.gads – aprīlī pie mums Ogrē ar koncertu ciemojās Tbilisi profesionālais vīru koris „Iberi” no Gruzijas, sniedzot plašu un izsmeļošu gruzīnu tautas mūzikas paraugstundu, mēs viņiem savukārt demonstrējām latviešu tautasdziesmu un arī tautastērpu krāšņumu. Maija sākumā nu jau galvaspilsētā – Ziemeļblāzmas pils parkā – vēlreiz izdziedājām koncertprogrammu „Jaunlaiku tautasdziesma”, šoreiz solista lomā iejutās Jānis Strazdiņš. Savukārt maija beigās Vidrižos jau kārtējo reizi piedalījāmies Emiļa Melngaiļa mūzikas svētkos. 2014. gada kulminācija bija jūlijā notikusī Pasaules koru olimpiāde Rīgā, kur mums bija gods piedalīties vienā no Zvaigžņu koncertiem arēnā „Rīga”, līdz ar Rīgas Doma kora skolas meitenēm, „Dzintara” dāmām, orķestri un deju grupu „Dzirnas” izpildot Karla Dženkinsa lieldarbu „Adiemus”. Piedalījāmies arī Pasaules koru olimpiādes Lielkoncertā Mežaparkā. Bet augusta vidū atjaunojām tradīciju piedalīties Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā un apciemot „Jāņu” mājas pie Rušona ezera – to visu kopā sauc par „Rasas” nometni.
2014.gada noslēgums piedāvāja mums vēl vienu skaistu izaicinājumu – kopā ar „Dzintara” dāmām un „Gaudeamus” vīriem, kā arī orķestri un solistēm Ingu Šļubovsku un Baibu Berķi Ziemassvētku laikā izpildīt programmu „Baroka pērles Kristus dzimšanai”, kura tika atskaņota Rīgā, Latvijas Baptistu draudžu savienības ēkā, pilnas skatītāju zāles priekšā.
2015.gads – Ogres koru apriņķa koru skatē saņēmām vēl nebijuši labu vērtējumu – augstākās pakāpes diplomu! Jūnijā piedalījāmies koru salidojumā Tukumā "Kurzemes dziesmu svētkiem 145" un pie reizes izbaudījām Pokaiņu meža burvības. Jūlijā atkal notika Ogres Mūzikas svētki. Savukārt augustā atkal devāmies kora nometnē uz Latgali un Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem Aglonā. Decembrī dziedājām Latvijas valsts himnu arēnā "Rīga" pirms hokeja klubu Rīgas "Dinamo" un Čeļabinskas "Traktor" spēles.
2016.gads - šā gada lielākie notikumi bija sieviešu un vīru koru salidojums 4. jūnijā Cēsīs, Jura Kulakova un Pētera Aigara dramatiskās kantātes "Sarkanais vilciens" atskaņojums 14. jūnijā Lielajā ģildē, Ogres novada dziesmu svētki "Satiec svētkus Suntažos" 18. jūnijā, mūsu kora tradicionālā Latgales nometne 12.-14. augustā ar piedalīšanos Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonas Bazilikā, piedalīšanās koru konkursā Fundao pilsētā Portugālē oktobrī un koncerts "Baroka pērļu slavinājums" Rīgas Sv. Jāņa baznīcā 3. decembrī.