Galerijas

2022.gads

Atbalsta koncerts Ukrainas tautai

25.februāris, 2022

Atbalsta koncerts Ukrainas tautai Rīgā pie Kongresu nama – arī daļa "Rasas" bija Rīgā un dziedāja no sirds pret netaisnu, nepamatotu un šausminošu Krievijas agresiju un iebrukumu Ukrainā.

Atbalsta koncerts Ukrainai Ogrē

2.marts, 2022

Kopā ar citiem novada koriem, solistiem, pūtēju orķestri. Lielajā satraukumā, šokā un netaisnīguma izjūtā gribējām būt kopā ar Ukrainas cilvēkiem.

Pašdarbnieku vakars

4.marts, 2022

Ogres Kultūras centra pašdarbnieku vakars. Kaut pavisam citās un daudz smeldzīgākās noskaņās nekā citus gadus, arī šogad pašdarbnieki tomēr tikās tikai paši sev veltītā vakarā.

C vitamīns

26.marts, 2022

"Rasas" ikgadējais koncerts "C vitamīns" ar mūsu senajiem un uzticamajiem draugiem pūtēju orķestri "Madliena", šoreiz viņu jaunā šarmantā diriģenta Ērikas Mieža vadībā.

Sadraudzības koncerts Ogrē

30.aprīlis, 2022
Sadraudzības koncerts kopā ar vīru kori "Ķekava" un fonda "Nāc līdzās!" jaukto kori.

Sieviešu un vīru koru svētki

4.jūnijs, 2022

Gatavojoties nākamajiem Dziesmu svētkiem, Tukumā notika vīru un sieviešu koru svētki "Divi doti".

Dziesmai šodien liela diena

19.jūnijs, 2022

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku ieskaņas koncerts "Dziesmai šodien liela diena" Ikšķiles estrādē. Par spīti brīvdabas koncertam visnepateicīgākajiem laikapstākļiem, dziedājām, dejojām, priecājāmies par vasarīgu lietu no brīvām un drošām debesīm.
Pēc koncerta sanācām kopā, lai nosvinētu "Rasas" vārdadienu un sezonas noslēgumu.

"Rasas" ikgadējā nometne

13.-14.augusts, 2022

"Rasas" ikgadējā nometne – šogad atkal kopā ar kori "Dzintars" Latgalē un atkal ar dalību Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonas bazilikā. Papildus vasaras idilles baudīšanai "Jāņu" mājās pie Rušona ezera pabijām jaunizveidotajā Haralda Medņa mājā muzejā Praulienas pagastā, apciemojām koku vilnas plūkšanas entuziastu Ritvaru Toču Barkavas pusē un izbaudījām elegantu braucienu ar kuģīti "Vīgante" pa Daugavu no Sēlpils līdz Staburadzei.

Garīgās mūzikas koncerti

2.oktobris, 2022

Jauno sezonu bez garas iešūpošanās, realizējot Ogres novada pašvaldības projektu konkursā "R.A.D.I. – Ogres novadam" atbalstīto projektu par koncertiem Ogres novada dievnamos, sākām ar diviem garīgās mūzikas koncertiem – Lēdmanes katoļu baznīcā un Madlienas luterāņu baznīcā. Ar mums kopā muzicēja soliste Elizabete Laura Porgante un koncertmeistare Dzintra Vīcupe.

Koncertu atbalsta: Ogres novada pašvaldība projektu konkursa “Radoši–Aktīvi –Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam” ietvaros.

Brīvdabas koncerts "Vecjaužos"

15.oktobris, 2022

Siguldas opermūzikas svētku rīkotāja Daiņa Kalna aicinātas, piedalījāmies fonda "Viegli" rīkotajā rudens brīvdabas koncertā mākslinieka Vilhelma Purvīša dzimto māju "Vecjauži" pagalmā Taurupes pagastā. Koncertā piedalījās arī sieviešu koris "Dzintars", jauktais koris "Atvars", solists Miervaldis Jenčs un koncertmeistars Ventis Zilberts.

"Rasas" 25. jubilejas koncerts "Cik pasaule šī ir skaista"

19.novembris, 2022

Ar Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā un Ogres novada pašvaldības projektu konkursā "R.A.D.I. – Ogres novadam" iegūto līdzfinansējumu savas 25. jubilejas koncertu izlolojām patiešām skaistu – ne vien ar jauniem tērpu mākslinieces Ivetas Šteinbergas radītiem skatuves tērpiem, bet arī pavisam jaunu dziesmu programmu, ko pēc kora pasūtījuma speciāli jubilejas programmai veidoja komponists Valdis Zilveris.
Dziesmu izvēle šoreiz bija kora dziedātāju ziņā – varējām diriģentei atklāt savas iemīļotākās latviešu dziesmas, kuras labprāt izpildītu kora salikumā. Tā tapa 12 dziesmu programma korim un pavadošajai grupai – klavieres un akordeonu spēlēja dziesmu aranžētājs Valdis Zilveris, vijoli Gidons Grīnbergs, flautu Andis Klučnieks, ģitāru Ēriks Upenieks, kontrabasu Norberts Skraucis.
Savukārt koncerta pirmajā daļā, kurā skanēja akadēmiskāka kora mūzika, pieskārāmies svarīgākajiem kora dzīves mirkļiem un pēdējo gadu aktivitātēm – autora klātbūtnē izpildījām par kora himnu uzskatāmo Leona Amoliņa "Lietuspuķi", ar Edvarda Elgāra "Sniegu" atcerējāmies "Rasas" pirmo koncertu Ogres Tautas namā, pieskārāmies ne tik plaši pazīstamā komponista Kārļa Martinovska daiļradei, autorei klātesot, izpildījām Agnetas Krilovas korim veltīto dziesmu "Rasā, rasā", kā arī ieskatījāmies nākamo Dziesmu svētku repertuārā ar Jēkaba Jančevska dziesmu "Koki". Ukrainas varonīgajai tautai un Irinai no Harkivas, kura ir kuplinājusi mūsu rindas, veltījām ukraiņu tautasdziesmu "Irbenājs ielejā".
Kopā ar mums klausītājus priecēja arī soliste Elizabete Laura Porgante un koncertmeistare Dzintra Vīcpupe.

Koncertu atbalsta:
Ogres novada pašvaldība projektu konkursa “Radoši–Aktīvi –Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam” ietvaros
Valsts kultūrkapitāla fonds

Garīgās mūzikas koncerti Ikšķiles luterāņu baznīcā un Ogres luterāņu baznīcā

11.decembris, 2022

Noslēdzot Ogres novada pašvaldības projektu konkursā "R.A.D.I. – Ogres novadam" atbalstīto projektu par koncertiem Ogres novada dievnamos, atkal vienā dienā apvienojām divus garīgās mūzikas koncertus – Trešās adventes svētdienas priekšpusdienā viesojāmies Ikšķiles luterāņu baznīcā, savukārt pēcpusdienā Ogres luterāņu baznīcā. Ar mums kopā arī šoreiz muzicēja soliste Elizabete Laura Porgante un koncertmeistare Dzintra Vīcupe.

Koncertu atbalsta: Ogres novada pašvaldība projektu konkursa “Radoši–Aktīvi –Darbīgi – Izglītojoši – Ogres novadam” ietvaros.