Galerijas

Image
C vitamīns 2019.gada 9.februāris

2019.gads

Koncerts "C vitamīns" Ogres Kultūras centrā

9.februāris, 2019

Mūsu tradicionālais februāra koncerts "C vitamīns" šoreiz bija veltīts mīlas dziesmām. Kā katru gadu bijām skaisti posušās – šoreiz dzīvespriecīgās kleitiņās un košās zeķubiksēs! Pie klavierēm bija Ieva Sarja, pie sitaminstrumentiem Noris Kalniņš, ģitāras stīgām skanēt lika Māris Evalds. Izpildījām gan ārzemju, gan latviešu mūziku – tikai un vienīgi par mīlestību, lai kāda tā arī nebūtu! Koncerta otrajā daļā uz skatuves kāpa mūsu uzticamie draugi pūtēju orķestris "Madliena" ar savu mīlas mūzikas programmu. Un noslēgumā, protams, bija arī kopskaņdarbs – šis gods tika Raimonda Paula un Jāņa Petera dziesmai "Vēju stundā".
Pēc koncerta turpinājām sadraudzību ar jautrām rotaļām un atrakcijām.

Koncerts "Skaistās melodijas ziemā" Baložu Kultūras namā

22.februāris, 2019

Pēc garāka pārtraukuma beidzot atkal koncertējām kopā ar vīru kori "Ķekava", kurus par draugiem varam saukt jau teju 20 gadu. Vīri dziedāja nopietnus operkorus, mēs mīlas dziesmas :-). Pēc koncerta, kā jau ierasts, arī mazliet atpūtāmies un ļāvāmies dejas soļiem.

Koncerts "Madlienas balsis" Madlienas Kultūras namā

9.marts, 2019

Koncertā piedalījās kori no Tumes, Aizkraukles, Olaines, Ogres, Rīgas un, protams, Madlienas.
Šis koru sadraudzības koncerts mums bija īpašs. Šķiet, pirmo reizi kora pastāvēšanas vēsturē kāpām uz skatuves bez jelkādas samēģināšanas ar diriģenti, tik, cik pašas saviem spēkiem pirms tam iesildījušās, jo Aira tā aizkavējās Rīgā, ka teju nepaspēja uz mūsu uzstāšanos, kas bija jau pašās koncerta beigās. Tad nu stājāmies, kāpām uz podestiem un vienkārši dziedājām :-). Toties pēc šādas satraucošas uzstāšanās priecāšanās ballītē pēc koncerta izvērtās īpaši atraisīta, aktīva un jautra!

Koncerts "Ar cīruļa dziesmu debesīs" Suntažu Kultūras namā

6.aprīlis, 2019

Šajā sadraudzības koncertā līdz ar mājiniekiem jaukto kori "Suntaži" piedalījās Ogres Skolotāju kamerkoris, jauktais koris "Mārupe", "Rasa", Prezidiju konventa vīru koris un Studenšu Prezidiju konventa koris. Mums šī uzstāšanās bija labs treniņš pirms drīzumā gaidāmā Kārļa Martinovska piemiņas koncerta Koknesē.

Komponista Kārļa Martinovska piemiņas koncerts "Likteņu kalējs" Kokneses Kultūras namā

27.aprīlis, 2019

Turpinot tradīciju, atsaucāmies Daugavas krastu novadpētnieka Jāņa Ivara Padedža aicinājumam godināt nepelnīti aizmirstā koknesieša komponista Kārļa Martinovska (1886-1968) piemiņu. Viņa dziesmas iepazinām, ja gatavojoties Jāņa Zvaigznes piemiņas koncertam 2018. gadā, un dažas tajā arī atskaņojām. Bet šoreiz līdz ar mūsu sieviešu kora dziesmu interpretācijām koncertā skanēja arī K. Martinovska jauktā kora dziesmas Jēkabpils kora "Noskaņa" un diriģentes Ilzes Bērziņas izpildījumā, kā arī komponista solo dziesmas izpildīja Valdas Dzenes sagatavotie Rīgas Doma kora skolas audzēkņi un koncertmeistare Ieva Sarja. Koncerta ievadvārdus, kā arī noslēguma vārdus, raksturojot K.Martinovski sava laika un talantu kontekstā, sacīja Dainis Īvāns, savukārt koncerta gaitā tā vadītāja Iveta Krastiņa citēja spilgtākos fragmentus no K. Martinovska paša ļoti talantīgi un kolorīti rakstītās biogrāfijas.

Baznīcu nakts ietvaros koncerts Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

7.jūnijs, 2019

Mūsu kora dziedātājas Ingunas un visas draudzes aicinātas, šogad sniedzām muzikālu dāvanu Baznīcu nakts apmeklētājiem Ogres Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, pieskandinot tās telpas ar dziedājumu piecās valodās!

Tartu Dziesmu svētki, atzīmējot 150 gadus
kopš pirmajiem dziedāšanas svētkiem Igaunijā

21.-22. jūnijs, 2019

Šīs vasaras lielais piedzīvojums “Rasai” bija brauciens uz Igauniju, lai piedalītos Igaunijas Dziesmu svētkos, kuri Tartu notika, atzīmējot Igaunijas dziedāšanas svētku 150 gadu jubileju. Izrādās, igauņi kopdziedāšanu ir sākuši nedaudz agrāk par latviešiem. Bet tāpat kā mums arī viņu nacionālās izglītošanās kustības un līdz ar to arī dziedāšanas svētku aizsākumā liela loma ir latvietim Jānim Cimzem un viņa vadītajam Valkas skolotāju semināram.
Pirms ķērāmies pie dziedāšanas un Igaunijas Dziesmu svētku organizatoriskās un mākslinieciskās puses iepazīšanas, pirmajā dienā devāmies iepazīt gan Tartu vecpilsētu, gan pilsētas lepnumu – no jauna uzbūvēto Igaunijas Tautas muzeju – modernu celtni, kurā, izmantojot gan zinātniskus, gan atraktīvus, interaktīvus un asprātīgus līdzekļus, apkopota Igaunijas vēsture no akmens laikmeta līdz mūsu dienām.
Sestdien jau no rīta bijām Tartu Dziesmusvētku estrādē uz koru kopmēģinājumu, pēc tā posāmies visu dalībnieku gājienam no pilsētas centra uz estrādi un vakarā teju piecu stundu garumā baudījām igauņu koru dziedājumu, iepazinām Igaunijas populārākos kormūzikas skaņdarbus un koncerta noslēguma daļā pašas pievienojāmies Igaunijas kopkora dziedātājiem.

"Saule, Pērkons, Daugava" Likteņdārzā

24. augusts, 2019

Bija gods piedalīties Baltijas ceļa 30. gadadienas svētku koncertā Likteņdārzā "Saule, Pērkons, Daugava". Koncertu sākām ar Mārtiņa Brauna un Uģa Brikmaņa skaņdarba "Tavā laikā" pirmatskaņojumu. Koncertā piedalījās komponists Mārtiņš Brauns, komponists Juris Kulakovs, kori "Gaudeamus", "Rasa" un "Cantus Fortis", dziedātāji Ieva Akuratere, Aija Andrejeva un citi. Koncerta programmu veidoja diriģents Ivars Cinkuss un režisore Dace Micāne-Zālīte.

Garīgās mūzikas koncerts “Cantate Domino” Rīgas Domā

9. oktobris, 2019

Tā bija sanācis, ka plānotā šīs sezonas nopietnākā uzstāšanās iekrita jau pašā sezonas sākumā. Kopā ar ērģelnieci Ilzi Reini pieskandējām Rīgas Doma velves ar dažādu gadsimtu un tautu komponistu sakrālo mūziku. Skanēja gan J. S. Bahs, Š. M. Vidors, G. Forē, R. Langs, S. Franks un F. Mendelszons-Bartols, gan arī L. Amoliņš un R. Dubra.

RASAS Ziemassvētki

9. decembris, 2019

Ceturtās adventes pēcpusdienā aicinājām klausītājus kopā ar mums un mūsu talantīgajiem un drosmīgajiem bērniem vienoties svētku gaidīšanas priekā. Bērni muzicēja gan līdz ar mums, mammām, gan vieni paši, iejūtīgi palīdzot brīnišķīgajai koncertmeistarei Guntai Trasūnei.
Pēc koncerta savā lokā pulcējāmies pie eglītes, lai ar dziesmām un citādiem priekšnesumiem apmainītos ar dāvaniņām, pasniegtu jau tradicionālās pašu rokām gatavotās apsveikuma kartītes un kārtējo reizi sajustu, cik mēs, "Rasas", cita citai esam svarīgas, vajadzīgas un mīļas!