Galerijas

Image
Grāmatas "Jānis Zvaigzne. Pārnākšana" atvēršana 2018.gada 11.septembris

2018.gads

Ogres koru apriņķa koru skate Ogres Kultūras centrā

29.aprīlis, 2018

Ogres apriņķa koru skatē pirms Dziesmu svētkiem ieguvām 44,44 punktus, tas ir, I pakāpi un 16. vietu starp 86 Latvijas sieviešu koriem.

Koncerts ciklā "Upes dziesma" Ogres upes promenādē

7.jūnijs, 2018

Ogres novada kultūras centrs jau otro sezonu organizēja koncertu ciklu "Upes dziesma" Ogres upes promenādē, kura ietvaros katru nedēļu uz skatuves, kas uzbūvēta uz ūdens Ogres upē, uzstājas kāds Ogres kolektīvs. Mūsu a capella mūzikas programmu papildināja Madlienas pūtēju orķestris, kurš ar savu jaudu ievibrēja gan upes ūdeņus, gan krastmalas koku galotnes, gan klausītāju sirdis.

"Rasas" vārdadiena un Airas dzimšanas diena Ķegumā

19.jūnijs, 2018

Šogad tradicionālās "Rasas" vārdadienas svinības apvienojām ar Airas apaļās dzimšanas dienas atzīmēšanu, un mūs laipni savās jaunajās mājās Ķegumā uzņēma Inese ar ģimeni. Laiks bija nedaudz "nejauks", jo mums mazliet patraucēja un kājas paslapināja vasaras lietutiņš, tomēr noskaņojumu tas īpaši nebojāja un svinējām priecīgā omā!

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

1.-8.jūlijs, 2018

Latvijas simtgades dižākais notikums tiešām bija XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki! Arī mēs piedalījāmies svētku dalībnieku gājienā un noslēguma koncerta "Zvaigžņu ceļā" mēģinājumos un pašā koncertā. Tas bija spilgts un mūžam neaizmirstams laiks!

Diriģentes Airas Birziņas jubilejas koncerts "Mirdz mana zvaigzne" Rīgas Domā

4.jūlijs, 2018

04.07.2018. Rīgas Domā daudzu, jo daudz klausītāju apmeklēts, izskanēja mūsu diriģentes Airas Birziņas 50. jubilejas koncerts "Mirdz mana zvaigzne", kurā piedalījās viņas vadītie kori "Rasa", Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara", VEF kultūras pils sieviešu koris "Dzintars", kā arī kolēģi un muzikālie domubiedri ērģelniece Vita Kalnciema, solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa un Mārtiņš Klišāns un koncertmeistars Mārtiņš Zilberts.

Komponista Jāņa Zvaigznes piemiņas koncerts un grāmatas "Jānis Zvaigzne. Pārnākšana" atvēršanas svētki
Pļaviņu novada kultūras centrā

11.septembris, 2018

Pļaviņu novada kultūras centrā 11.09.2018. notika Pļaviņu novadnieka skolotāja, hronista, mūziķa, diriģenta, komponista un trompetista Jāņa Zvaigznes (1912-1990) piemiņas koncerts, kurā izskanēja gan viņa radītās kordziesmas, gan kompozīcijas pūtēju orķestrim. Koncertā piedalījās Ogres novada kultūras centra sieviešu koris "Rasa" (diriģente Aira Birziņa un koncertmeistare Ieva Sarja) un Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestris (diriģents pulkvežleitnants Dainis Vuškāns).
Koncerta ietvaros notika arī grāmatas "Jānis Zvaigzne. Pārnākšana" atvēršanas svētki. Koncertu vadīja Dainis Īvāns un Vija Liepiņa, un ar savu klātbūtni to bija pagodinājis un uzrunu sacīja arī tā brīža Latvijas Republikas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.
Piemiņas koncertā pirmatskaņojumu piedzīvoja ne tikai vairākas Jāņa Zvaigznes un viņa laikabiedra un arī novadnieka Kārļa Martinovska (1886-1968) kordziesmas, bet arī Jāņa Zvaigznes komponētā kora kantāte "Stepē" (1948) ar novadnieka Kārļa Štrāla vārdiem un vairāki Jāņa Zvaigznes skaņdarbi pūtēju orķestrim.
Ja kā mūziķis un komponists Jānis Zvaigzne bija sabiedrībā zināms jau savas dzīves laikā, tad par viņa literāro talantu sabiedrība uzzina tikai tagad – līdz ar grāmatas "Jānis Zvaigzne. Pārnākšana", kuras idejas autori un sastādītāji ir Jāņa Zvaigznes darba kolēģe Kokneses vidusskolā Māra Citko un Jāņa Zvaigznes audzēknis Jānis Ivars Padedzis, iznākšanu.

Diriģentes Airas Birziņas jubilejas koncerts "Mirdz mana zvaigzne" Rīgas Domā

4.jūlijs, 2018

04.07.2018. Rīgas Domā daudzu, jo daudz klausītāju apmeklēts, izskanēja mūsu diriģentes Airas Birziņas 50. jubilejas koncerts "Mirdz mana zvaigzne", kurā piedalījās viņas vadītie kori "Rasa", Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara", VEF kultūras pils sieviešu koris "Dzintars", kā arī kolēģi un muzikālie domubiedri ērģelniece Vita Kalnciema, solisti Jolanta Strikaite-Lapiņa un Mārtiņš Klišāns un koncertmeistars Mārtiņš Zilberts.

Sadraudzības koncerts Dikļu tautas namā ar Valmieras vīru kori "Imanta"

20.oktobris, 2018

Pirmais šīs sezonas sadraudzības koncerts ar Valmieras "Imantas" vīriem notika latviešu koru kustībai tik nozīmīgajos Dikļos. Vispirms dziedājām, pēc koncerta arī nedaudz paballējāmies, kā jau parasti ar draugiem!

Zigmara Liepiņa un Māras zālītes rokopera "Lāčplēsis" arēnā "Rīga"

8.novembris, 2018

Mūsu diriģente Aira atkal bija parūpējusies, lai nokļūstam jaunā, ļoti īpašā piedzīvojumā – piedalījāmies atjaunotajā Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperas "Lāčplēsis" iestudējumā arēnā "Rīga". Nācijas kopkoris vairāk nekā 1000 dziedātāju sastāvā līdz ar simfonisko orķestri un diriģentu Jāni Liepiņu, solisti Dons, Ginta Krievkalna, Marts Kristians Kalniņš, Zigfrīds Muktupāvels, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Atis Ieviņš, Jānis Buķelis, grupa "Jumprava" ļāva tiem, kas piedzīvojuši 1988. gada "Lāčplēša" pirmuzvedumu, atsaukt atmiņā tā laika izjūtas un brīvības alkas, savukārt tiem, kas šo uzvedumu nepiedzīvoja, no jauna ieraudzīt un sajust rokoperas aizvien aktuālo ideju un spēku.

Lielkoncerts "Mūsu zeme" Ogres Kultūras centrā

11.novembris, 2018

2018, gada 11. novembrī piedalījāmies Ogres novada kultūras centra rīkotajā Latvijas 100. jubilejai veltītajā lielkoncertā "Mūsu zeme". Līdz ar Ogres apriņķa koriem koncertā piedalījās pūtēju orķestri "Madliena" un "Horizonts", instrumentālā grupa "Brokastis četratā", Ogres 1. vidusskolas zēnu vokālais ansamblis un operdziedātāja Inga Šļubovska-Kancēviča. Koncerta ideja, kuras autore bija mūsu diriģente Aira Birziņa, un realizācija tika novērtēta ar Ogres 2018. gada balvu kultūrā nominācijā "Prieks radīt".

"Rasas" Ziemassvētki

18.decembris, 2018

Šoreiz tikai pašu un kuplā ģimenes locekļu lokā svinējām "Rasas" Ziemassvētkus – dziedājām, našķojāmies, apmainījāmies dāvaniņām un vēlējām cits citam labas lietas!

Izstāde "Pašu radīts sirds siltums" Ogres pilsētas bibliotēkā

2018. gada decembris – 2019. gada janvāris.

Bibliotēkas darbinieču uzrunātas, piekritām dalīties ar skaistumu, ko jau daudzus gadus Ziemassvētkos dāvinām cita citai, un izstādīt bibliotēkas telpās mūsu pašu rokām darinātās Ziemassvētku kartītes.