Galerijas

Image
2017.gadu sākam jaunos tērpos 2017.gada 7.janvārī

2017.gads

"Rasas" un bērnu Jaunā gada ieskandināšanas koncerts un eglīte

7.janvāris, 2017

Pateicoties Ogres novada domes atbalstam, 2017.gadu sākām pavisam jaunā veidolā – tērpu mākslinieces Ivetas Šteinbergas tieši mums veidotajos skatuves kostīmos. Nu esam gaišas, gaisīgas un noslēpumaini spožas kā rīta rasas lāses uz nolīkuša zāles stiebra:) Mīļi sveicieni arī tām "Rasas" meitenēm, kas dažādu iemeslu dēļ pirmo 2017. gada pasākumu nevarēja apmeklēt!

Ikgadējais „C vitamīns” , šogad par tēmu „Evergreen mūzika”

11.februāris, 2017

Pēc mūsu draugu pūtēju orķestra „Madliena” diriģenta Viestura Lazdiņa ierosinājuma, šogad „C vitamīna” koncerts bija veltīts mūžam aktuālajai pasaules populārajai mūzikai – skanēja gan Leonarda Bernsteina, gan „Abbas”, gan Elvisa Preslija mūzika, gan mūzikla „Mūzikas skaņas” melodijas. Šoreiz ar mums kopā muzicēja sitaminstrumentālists Noris Kalniņš, kā arī Rīgas Doma kora skolas Džeza nodaļas audzēknes. Arī pūtēju orķestris „Madliena” izpildīja tikai aizvien populāru orķestra mūziku. Kā allaž „C vitamīnā”, pateicoties mūsu Dinas un viņas frizētavas meiteņu Santas un Aivas ieguldījumam, mūsu vizuālais tēls bija īpašs!

Ogres koru apriņķa koru skate

8.aprīlis, 2017

Koru skatē šogad parādījām sevi atbilstoši mūsu spēkiem, iegūstot 1. pakāpes diplomu. Arī Latvijas sieviešu koru kopvērtējumā 2017.gadā esam saglabājušas vietu TOP 10. Pēc skates izbaudījām gardu maltīti un brīnišķīgu atmosfēru jaunajā „M. Pūres restorānā”.

Leona Amoliņa 80. jubilejas koncerts „Uz tikšanos, uz satikšanos…”

23.aprīlis, 2017

Atzīmējot komponista, diriģenta, dzejnieka, ilggadējā Ogres koru dzīves vadītāja un Ogres Goda pilsoņa Leona Amoliņa apaļo jubileju, Ogrē notika viņa mūzikas koncerts, kurā piedalījās Ogres Skolotāju kamerkoris, jauktais koris „Grīva”, Tomes dāmu vokālais ansamblis, sieviešu koris „Rasa”, Lielvārdes bērnu vokālā grupa „Mikauši” un Ogres bērnu vokālā grupa „Svilpastes”. Visi kolektīvi atskaņoja Leona Amoliņa mūziku, atklājot viņa daiļrades daudzveidību un rokrakstu. Mūsu izaicinājums bija divas daļas no Leona Amoliņa dziesmu cikla ar Pola Verlēna dzeju franču valodā „Effet de Nuit” („Nakts iespaidi”) sieviešu korim, alta flautai (solo – Andis Klučnieks) un sitaminstrumentiem (solo – Alma Kalniņa).

Komponista Mārtiņa Brauna jubilejas koncerts „Darbi un nedarbi”

1.maijs, 2017

Viens no Mārtiņa Brauna 65. jubilejas koncertiem notika Ogres Kultūras centrā. Tā otrajā daļā uzstājās arī Ogres apvienotais koris, t.sk. „Rasa”, diriģenta Jāņa Zirņa vadībā izpildot trīs no komponista skaistākajām un Latvijas kultūrai nozīmīgākajām kordziesmām – „Ziedu kompozīcija”, „Mīla ir kā uguns” un „Saule, Pērkons, Daugava”.

Komponista Ēvalda Stērstiņa piemiņas koncerts Pļaviņās

21.maijs, 2017

Pateicoties pašreizējam Ogres iedzīvotājam, bet sirdī pļaviņietim, mūzikas entuziastam Jānim Ivaram Padedzim, kurš savulaik dziedājis korī „Ogre” un tādēļ ir labi pazīstams ar „Rasas” diriģenti Airu, mums šajā pavasarī atkal bija jauns un interesants piedzīvojums – piedalīties Pļaviņās 20. gadsimta 50. un 60. gados populārā komponista, muzikanta, ansambļu vadītāja, koncertmeistara Ēvalda Stērstiņa piemiņas koncertā, kas bija arī Jāņa Ivara Padedža grāmatas par Ēvaldu Stērstiņu „Mana dziesma, mana spēle…” atvēršanas svētki.
„Latvijā atradīsies maz cilvēku, kuri tagad kaut ko zinātu vai būtu dzirdējuši par komponistu Ēvaldu Stērstiņu. Taču viņa radītās dziesmas latviešiem, īpaši Daugavas krastos dzīvojošajiem, nebūt nav svešas,” raksta autors grāmatas ievadā.
21. maija koncertā izskanēja 15 Ēvalda Stērstiņa komponētās dziesmas, kuras izdziedāja sieviešu koris „Rasa” (paldies koncertmeistarei Dzintrai Vīcupei!), Klintaines pagasta vokālais ansamblis „Dzirnas”, Pļaviņu mūzikas skolas audzēkne Amanda Rudzīte, Pļaviņu novada ģimnāzijas 5.-8. klašu koris un sākumskolas vokālais ansamblis.
Starp dziesmām skanēja rindas no atmiņu grāmatas lappusēm un tika rādīti Jāņa Ivara Padedža sagādātie unikālie, vēsturiskie video sižeti.
Daudziem Stērstiņa laikabiedriem koncerts bija atkalredzēšanās ar seniem draugiem, sen dziedātām dziesmām. Ar aizkustinājuma asarām acīs koncertu klausījās arī piecas no „Gostiņu lakstīgalām” – Gostiņu skolotāju ansambļa, kura vadītājs bija Ēvalds Stērstiņš, pirmās dalībnieces. Jaunākās paaudzes klausītājiem tā bija pirmā iepazīšanās ar Ēvalda Stērstiņa dziesmām, taču vienu dziesmu – „Lakstīgalu nakts” – dziedāja teju vai visi zālē sēdošie.
Pēc koncerta, pateicoties Jāņa Ivara Padedža entuziasmam, „Rasas” meitenes piedzīvoja skaistu izbraucienu pa Daugavu ar kuģīti no Pļaviņām gar Oliņkalnu līdz Staburagam un Vīgantes parkam.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku ieskaņas koncerts Jēkabpilī

10.jūnijs, 2017

Kopā ar 46 jauktajiem koriem un 27 sieviešu un vīru koriem vienojāmies dziesmās Krustpils brīvdabas estrādē un izdziedājām gandrīz visu nākamo dziesmu svētku repertuāru.

Latgale

12.-13.augusts, 2017

Tradicionālā Rasas nometne Latgales pusē atkal priecē ar jaunu vietu apskati un latgaliešu sirsnību. Šajā reizē gida pavadījumā izstaigājām Rēzekni un Ludzu. Apskatījām ievērojamākās pilsētas vietas un ēkas. Veldzējām slāpes un apetīti vietējos krodziņos, mielojoties ar īsteniem latgaļu ēdieniem. Piedalījāmies ar savu dziedājumu Aglonas bazilikā ģimeņu dievkalpojumā pirms Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkiem. Tika izturēts šai vasarai netipisks karstums, bet silta pirtiņa, lietusgāzes un dīķis pirmajā vakarā deva veldzējumu viesu namā “Vīteri” pie Adamovas ezera. Tajā spirdzinājumu izbaudījām nākošajā rītā.
Jau otro gadu mūsu pulciņam pievienojas pa kādai dziedātājai no “Dzintara”, kas dod kuplāku skanējumu, skaļākus smieklus, jestrāku vakarēšanu. Paldies viņām par to!

Leona AMOLIŅA jubilejas koncerts

23.septembris, 2017

Turpinot godināt komponistu Leonu Amoliņu viņa apaļajā jubilejā, 2017./2018.gada sezonu aizsākām piedaloties autorkoncertā Uz tikšanos, uz satikšanos, kas notika Rīgas Latviešu Biedrības Zelta zālē.

"Rasas" 20 gadu jubilejas koncerts "es skanēšu"

28.oktobris, 2017

28.10.2017. ar koncertu "es skanēšu" Ogres Kultūras centrā atzīmējām savas pastāvēšanas 20. gadskārtu. Koncerta scenārija autore un vadītāja bija muzikoloģe, Latvijas Radio 3 "Klasika" žurnāliste Liene Jakovļeva. Koncerta īpašie viesi ar individuāliem priekšnesumiem un arī kā kora pavadītāji bija instrumentālā grupa "Brokastis četratā" (Mārtiņš Zilberts (klavieres), Andis Klučnieks (flauta), Aivars Krastiņš (sitaminstrumenti), Viktors Veļičko (kontrabass), kā arī "Rasas" bijusī kormeistare, šobrīd viena no vokālās grupas "Latvian Voices" dalībniecēm Zane Stafecka. Koncerts bija veidots piecos blokos, kuros bija iekļautas kora dziedātāju izvēlētas 20 gadu laikā iemīļotākās dziesmas – latviešu komponistu oriģinālkompozīcijas (R. Dubra, L. Amoliņš, I. Arne u.c.), tautasdziesmas (Im. Kalniņa, Ald. Kalniņa, V. Zilvera u.c. apdares), sakrālā mūzika (S. Rahmaņinovs, O. Dipiaca, M. Kočārs), operkori (A. Borodins, P. Čaikovskis), fragmenti no kora lielajiem projektiem (K. Dženkinss, L. Bernsteins, R. Pauls).

Sakrālās mūzikas koncerts Rīgas Domā

15.decembris, 2017

Adventes laikā bijām nopelnījušas iespēju ar savu solo koncertu uzstāties ievērojamākajā Latvijas sakrālajā koncertzālē – Rīgas Domā. Ar mums kopā muzicēja ērģelniece Diāna Jaunzeme-Portnaja.

Adventes koncerts Ogres Sv. Meinarda Katoļu baznīcā

16.decembris, 2017

Vienā no Ogres Kultūras centra rīkotajiem Adventes koncertiem līdz ar citiem Ogres koriem piedalījāmies arī mēs, "Rasa". Tas bija skaists, gaišuma un jaunu cerību pilns kora mūzikas koncerts.

"Rasas" Ziemassvētki

19.decembris, 2017

"Rasas" Ziemassvētkus kā allaž svinējām kopā ar ģimenes locekļiem, ar pašdarinātajām apsveikuma kartītēm, jauku dāvanu loteriju, skaistām ziemas un Ziemassvētku dziesmām un laba vēlējumiem cita citai!