Galerijas

Image
Citāds Raimonds Pauls koncertā "C vitamīns" 2016.gada 27.februārī

2016.gads

Baroka pērļu slavinājums

3.decembris, 2016

Pēc divu gadu pārtraukuma kopīgā mākslinieciskā priekšnesumā atkal vienojās trīs vadošie Latvijas viendabīgie kori - Ogres KC sieviešu koris Rasa, VEF KP sieviešu koris Dzintars, RTU vīru koris Gaudeamus -, lai cildinātu dižo komponistu Johana Sebastiana Baha un Georga Frīdriha Hendeļa mūziku. Par koncerta vietu šoreiz bija izvēlēta Rīgas Sv. Jāņa baznīca, kas Rīgas baznīcu, kultūras un koncertvietu klāstā izceļas ar īpašu noskaņu, kas piemērota sakrāla repertuāra un šāda sastāva muzicēšanai Adventa laikā.
Diriģentu Ivara Cinkusa un Airas Birziņas vadībā kopā ar lieliskiem latviešu mūziķiem - izcilās latviešu baroka vijolnieces Agneses Kanniņas-Liepiņas ansambli Agnus Baroque Consort - klausītāji varēja izbaudīt baroka laikmeta mūzikas pērles, kas sacerētas Dieva slavinājumam.
Ērģelnieka Jāņa Pelšes sniegumā skanēja vācu un franču baroka dižgaru Johana Sebastiana Baha un Pjēra Dimāža ērģeļu mūzika. Solistes Ieva Parša un Evita Zālīte klausītājiem deva iespēju dzirdēt skaistākās Baroka mūzikas ārijas solista balsij.

Koncerts par godu Latvijas Valsts 98.gadskārtai

18.novembris, 2016

Ogres Kultūras centra Lielajā zālē par godu Latvijas Valsts 98.gadskārtai notika Valsts svētku koncerts, kurā piedalījās solisti Laima Lediņa, Jānis Kurševs un Ogres novada Kultūras centra kori. Koncertu vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieri Zane Dombrovska un Uldis Siliņš.

Draudzības koncerts

1.oktobris, 2016

Par godu Mūzikas dienai dziedam koncertu kopā ar vīru kori Imanta no Valmieras un jaukto kori Dzīne no Rīgas.

Dievkalpojums Sv.Jāņa baznīcā Rīgā

25.septembris, 2016

Dievkalpojums Doma baznīcā Rīgā

4.septembris, 2016

Lai arī var uzskatīt, ka savu 20. sezonu sākām jau augustā līdz ar "Rasas" Latgales nometni, tā īsti jau darba process parasti sākas septembrī. Un šogad - uzreiz ar uzstāšanos, nevis mēģinājumu. Kopā ar "Dzintara" meitenēm izmantojām piedāvāto iespēju dziedāt Doma baznīcas svētdienas dievkalpojumā. Turklāt līdz ar mums uzstājās arī dāmu vokālā grupa Mägi Ensemble no Sietlas (ASV). Šīs vokālās grupas specifika ir tā, ka tās repertuāru pamatā veido Baltijas valstu autoru mūzika. Pēc dievkalpojuma svinējām "Dzintara" vārdadienu un stiprinājām draudzību ar amerikāņu viesiem mūsu diriģentes dārzā. Par spīti dažām lietus lāsēm, kas mūs pārsteidza, izbaudījām jauku un nesteidzīgu svētdienas pēcpusdienu!

Rasas Latgales nometne

12.-14.augusts, 2016

Šī bija jau sestā "Rasas" Latgales ekspedīcija un līdz ar to sestā piedalīšanās Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos Aglonas bazilikā - šogad atkal dziedājām svētku atklāšanas misē 14. augusta rītā jau plkst. 7.00. Šis gads bija citāds ar to, ka mums pievienojās arī dažas Rīgas "Dzintara" dziedātājas, kuras piedeva mūsu kompānijai gan papildu spēku dziedājumā, gan vitalitāti un jautrību sadzīvē. Vēl šogad vairāk baudījām nesteidzību un nedevāmies lielos Latgales iepazīšanas izbraucienos, vien sestdienas rītā Raiņa muzejā "Jasmuiža" piedalījāmies tradicionālajā Latgales keramiķu kurinātā cepļa atvēršanā, kura ik gadu notiek tieši sestdienā pirms 15. augusta. Tad nu varējām aptaustīt un iegūt savā īpašumā vēl pavisam karstus māla mākslas darbus. Atgriezušās "Jāņu" mājās, kur allaž apmetamies, kā vienmēr, uz dzīvas uguns gatavojām ēst, dziedājām, pērāmies pirtī un vakarējām.

Kora sezonas noslēgums Ikšķiles atpūtas kompleksā "SPAdrops"

21.jūnijs, 2016

Pateicoties mūsu otro altu kolēģes Everitas, kura ir "SPAdropa" saimniece, laipnam ielūgumam, kora sezonu šogad noslēdzām ar ūdens aerobikas nodarbību, pirts un burbuļvannas priekiem. Tas bija neparasti un ļoti uzmundrinoši! Sirsnīgs paldies Everitai un trenerei Līgai!

Ogres novada dziesmu un deju svētki "Satiec svētkus Suntažos"

18.jūnijs, 2016

Dziesmu svētki ir dziesmu svētki, parasti ar līdzīgu ritējumu - dienas pirmajā daļā mēģinājumi, tad pusdienas - šoreiz Zemessardzes lauka virtuvē sarūpēta aukstā zupa un griķu biezputra -, vēlāk ģenerālmēģinājums, pēc tā vainagu vīšana un pucēšanās tautastērpos, lai dotos svētku gājienā uz estrādi, kur apmēram 600 Ogres novada pašdarbnieku, tostarp mēs, "Rasas", rādīja savu māku koncerta apmeklētājiem un cits citam.

Jura Kulakova un Pētera Aigara dramatiskā kantāte "Sarkanais vilciens"

14.jūnijs, 2016 Rīgā, Lielajā ģildē

Pēc piecu gadu pārtraukuma, atzīmējot 75. gadadienu kopš traģiskajiem 1941.gada 14.jūnija staļinisko represiju notikumiem, atkal izskanēja Jura Kulakova kantāte "Sarkanais vilciens". To izpildīja Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara", sieviešu kori "Rasa" un "Dzintars", rokgrupa "Pērkons", sitaminstrumentālisti Reinis Sējāns un Edgars Saksons, kamerorķestris, solisti Ieva Akurārere, Ivars Cinkuss un Jānis Paukštello, kā arī pats autors Juris Kulakovs un diriģente Aira Birziņa.
Parasti koncerts saistās ar prieku un pacilātību. Bet "Sarkanais vilciens" bija pilnīgi citāda pieredze - Pētera Aigara līdz detaļām precīzā un atkailinātā dzeja un Jura Kulakova šai dzejai tik atbilstošā mūzika lika arī mums, izpildītājiem, izsāpēt šo neaptverami traģisko mūsu tautas vēstures epizodi līdz dvēseles saknēm. Jo īpaši personiski to uztverot, ja pašu tuvinieku lokā vēl ir cilvēki, kuri izgājuši šo ciešanu ceļu. Lai arī brīžiem jāvalda asaras, var teikt, kā šāds atskaņojums bija skaista pieredze, kura nepārprotami lika sev atgādināt, ka šodien mēs Latvijā dzīvojam labu, mierīgu un pārticības pilnu dzīvi!

SIEVIEŠU UN VĪRU KORU SALIDOJUMS CĒSĪS

4.jūnijs, 2016

Kārtējais vīru un sievu koru salidojums šoreiz notika Cēsīs. Kā vienmēr – pilna diena. Mēģinājumi, pusdienas, atkal mēģinājumi, vainagu vīšana un ģērbšanās tautastērpos, līdz beidzot vakarā – koncerts un pēc tā balle!

ĒRBERĢE UN VIESĪTE

16.aprīlis, 2016

Jau rudenī bijām vienojušās, ka šosezon noteikti gribam kādu garīgās mūzikas koncertu baznīcā. Un - kā saukta pie mūsu diriģentes vērsās Neretas novada Ērberģes Luterāņu draudzes aktīva dalībniece un mūzikas entuziaste Anita Krūze ar sirsnīgu aicinājumu uzstāties vēsturiskajā Ērberģes dievnamā. Kad bijām teikušas "jā", Anita, mūs lutinādama, ne tikai sarunāja otru koncertu turpat netālu esošajā Viesītes Luterāņu baznīcā, bet arī saplānoja mūsu brauciena dienu ar visdažādākajām aktivitātēm. Pēc koncerta klausītāju pilnajā Ērberģes baznīcā mūs gaidīja tikšanās ar Ērberģes raganu un Ērberģes muižas saimnieku baronu fon Hānu, kā arī Zilo dāmu. Ērberģes muižas ēkā šobrīd mitinās Mazzalves pamatskola, taču tā joprojām ir saglabājusi muižas cienību un senatnes elpu, kā arī tiek atjaunota ar vislielāko rūpību un cieņu pret ēkas vēsturi. Tad nu pusdienās ēdām raganu zupu, izpildījām Raganas dodos uzdevumus un klausījāmies muižas īpašnieka barona fon Hāna un Zilās dāmas asprātīgajā stāstījumā. Tāpat kā pēc katra mūsu vasaras brauciena uz Latgali arī šoreiz pārliecinājāmies, ar kādu degsmi, pašapziņu un pārliecību par savu vērtību var dzīvot arī mazā ciematā tālu no galvaspilsētas un iedomātā "dzīves centra"! Sirsnīgs paldies visiem Ērberģes ļaudīm, kas mūs uzņēma, iepriecināja, paēdināja, izklaidēja un vēl apbēra ar komplimentiem!

Koncerts "Ceļā uz svētkiem" Ogres Kultūras centrā

12.marts, 2016

Šajā draudzības koncertā muzicējām kopā ar jaukto kori "Cesvaine", vīru kori "Staburags" no Aizkraukles un jauniešu kori "Nāc līdzās!", kurā apvienojušies jaunieši ar īpašām vajadzībām no visas Latvijas. Tieši viņu dziedājums, attieksme pret dzīvi un māka priecāties bija šīs dienas lielākā vērtība – savām acīm un ausīm varējām novērtēt teiciena "Ja Tev kaut kas ir atņemts, tad kaut kā noteikti iedots vairāk nekā citiem" patiesumu. Jaunieši dziedāja droši, skaisti, skanīgi un pēc koncerta ballējās aktīvāk par mums visiem – cilvēkiem, kuriem nav īpašu vajadzību. Puiši un meitenes, kuriem ir redzes problēmas vai kuri pārvietojas ratiņkrēslā, dejoja un gāja rotaļās, izbaudot to no visas sirds!

Citāds Raimonds Pauls koncertā "C vitamīns" Ogres Kultūras centrā

27.februāris, 2016

Kā liecina koncerta pieteikums, šā gada "C vitamīnā" mēģinājām parādīt klausītājiem mazliet citādu 2016. gada jubilāru Raimondu Paulu – ar mazāk atskaņotām viņa kora dziesmām un nedzirdētām solo dziesmu aranžijām korim. "Rasas" meitenes šoreiz bija apvienojušās ar Rīgas "Dzintara" dāmām un veidoja dubultlielu sieviešu kori. Neparastais šajā gadā bija arī tas, ka abu koru balsu grupām bija dots uzdevums katrai, savstarpēji vienojoties, izvēlēties, pašu spēkiem iestudēt un koncertā atskaņot kādu no Raimonda Paula dziesmām. Līdz ar to papildus kopkora dziesmām "Rasas" meitenes izdziedāja vēl četras, bet "Dzintara" meitenes – vēl divas Raimonda dziesmas. Arī šis repertuārs bija dažāds un izpildījums pārsteigumiem bagāts. Koncerta otrajā daļā Raimonda Paula mūziku atskaņoja arī "Rasas" ilggadējie draugi pūtēju orķestris "Madliena". Savukārt noslēgumā kopīgā dziesmā vienojās ne tikai abi kori un orķestris, bet arī skatītāji, jo kurš gan nezina un negrib dziedāt līdzi Raimonda Paula un Jāņa Petera "Mēmajai dziesmai"!

Pašdarbnieku koncerts Ogres Kultūras centra 28. jubilejā

30.janvāris, 2016

Šā gada pašdarbnieku koncerta motīvs bija jautra iesoļošana Pērtiķa gadā. Mēs, lai būtu amizanti, bet ne lēti, izmantojām savu "C vitamīna" koncertu repertuāru. Bija gan agrīnais Raimonds Pauls, gan Leonards Bernsteins un saldā, mīlas pilnā dziesma "Lollipop". Un, protams, pateicoties mūsu brīnišķīgajai friziermeistarei Dinai, atkal bijām košas un skaistas kā bildes! Pēc koru un dejotāju koncerta, protams, bija arī ikgadējā pašdarbnieku balle, kurā lustēšanās notika līdz pat pirmajiem gaiļiem:)!