Galerijas

Image
K. Dženkinss „ADIEMUS”, Pasaules koru olimpiāde, Arēna RĪGA 2014.gada 10.jūlijs

2014.gads

„Baroka pērles Kristus dzimšanai” Rīgā, Latvijas Baptistu draudžu savienības ēkā

2014.gada 20.decembrī

Šis nebija vienkāršs koncerts, tas bija izaicinājums, kuram Aira mūsu vārdā piekrita un mēs, neskatoties uz sagatavošanās perioda grūtībām, esam viņai par to pateicīgas. Šajā vērienīgajā Ivara Cinkusa iecerētajā baroka mūzikas projektā piedalījāmies ne tikai mēs, trīs viendabīgie kori „Rasa”, „Dzintars” un „Gaudeamus”, bet arī Latvijas Nacionālās operas solistes Inga Šļubovska un Baiba Berķe, ērģelnieks Jānis Pelše un orķestris „Agnus baroque consort” Agneses Kanniņas-Liepiņas vadībā. Īsā laikā vajadzēja apgūt daudz jauna nošu materiāla, bet klausītāju pilnā zāle un kora jaudīgā kopskaņa, kā arī orķestra filigrānā spēle deva tādu gandarījumu, ka atkal bija jāatzīst – bija vērts saņemties! Starp citu, šis, liekas, bija mūsu kora pirmais koncerts, uz kuru biļetes bija jāpērk „Biļešu paradīzē” un tās maksāja veselus 7 eiro. Un zāle tiešām bija pilna!
Pēc koncerta nosvinējām arī visu koru kopīgus Ziemassvētkus ar dejām, dziesmām, jokiem un kūkām! Sirsnīgs paldies „Gaudeamus” puišiem par koncerta un arī ballītes organizēšanu!!!

„Rasas” eglīte Ogres kultūras centrā

2014.gada 18.decembrī

Kā katru gadu Ziemassvētkus gaidījām ar „Rasas” eglīti. Šoreiz gan bez koncerta, jo pēc divām dienām gaidāmais baroka mūzikas koncerts Rīgā prasīja daudz laika un darba, tādēļ šogad „Rasas” Adventes koncerts Ogrē nebija ieplānots. Taču sirsnīga svinēšana ar tradicionālajiem pašdarinātajiem apsveikumiem kolēģēm un loteriju ar moto „Dāvana dvēseles siltumam”, kā arī bērnu loteriju un priekšnesumiem bija!

"Baltā laipa" - tautas tērpu parāde, Ogres kultūras centrā

2014.gada 13.decembrī

DOMA baznīca, tiešraide televīzijā, Rīga

2014.gada 18.novembris

Koncerts Latvijas svētkos Suntažu kultūras namā

2014.gada 16.novembris

„Rudens skaņu kupols” Madlienas kultūras namā

2014.gada 18.oktobrī

Ziemīgi vēsajā rudens sestdienā, īstenojot Ivara Cinkusa vēlēšanos doties uz kādu no Latvijas pagastiem, tikāmies Madlienā – RTU vīru kori „Gaudeamus”, „Statoil” jaukto kori un mūs, „Rasu”, uzņēma jauktais koris „Madliena”. Sezonas pašā sākumā bija jātiek galā ar gana apjomīgu programmu :-). Tikām galā gan ar to, gan jautru ballīti pēc koncerta.

Koncerts „Dziesmu rotā” III starptautiskās zinātniski praktiskās konferences „Māksla un mūzika kultūras diskursā” ietvaros Rēzeknē

2014.gada 20.septembrī

Mūsu nu jau senie draugi un Latgales ekspedīciju naktsmāju devēji „Jāņu” māju saimnieki Silvija un Jānis Mežinski aicināja „Rasu” kuplināt viņu Rēzeknes Augstskolā organizētās konferences programmu ar nelielu tematisku koncertu. Tad nu sezonu sākām jau ļoti laikus, lai 20. septembrī būtu formā. Koncertā uzstājās Jāņa Mežinska diriģētais Rēzeknes vīru koris „Graidi”, kā arī „Rasa” un brīnišķīgais Babītes novada koklētāju ansamblis „Balti” Valdas Bagātas vadībā, ar kuru bijām jau sadziedājušās citos koncertos. Sanāca skaista un sirsnīga atgriešanās Rēzeknē. Paldies Silvijai un Jānim par uzaicinājumu! Un „Graidu” vīriem par sirsnīgo uzņemšanu un garšīgo un viltīgo boli:)!!!

Latgales ekspedīcija

2014.gada 15.-17. augusts

Pēc pāris gadu pārtraukuma tika nolemts „Rasas” vasaras ekspedīcijā atkal doties uz Latgali. Aglonas svētki iekrita tuvu nedēļas nogalei, tādēļ varējām atkal kuplināt Jaunavas Marijas svētku dievkalpojumu ar savu dziedājumu. Naktsmājas un pirts atkal bija sarunāta „Jāņos” pie Rušona ezera. Piektdien ceļā uz Aglonu Līvānos apmeklējām Mākslas un amatniecības centru un apskatījām, kas jauns Aglonas Kristus karaļa kalnā. Tad Aglonas bazilikā dziedājām noslēdzošajā svētku misē. „Jāņu” saimnieks mūs jau tumsiņā sagaidīja ne tikai ar izkurinātu pirti, bet arī paša uz uguns vārītu zupu.
Sestdien devāmies uz Daugavpili – pabijām gan Daugavpils cietoksnī un Marka Rotko Mākslas centrā, gan Daugavpils Skrošu rūpnīcā, kura esot vienīgā šāda veida rūpnīca Ziemeļeiropā un kuras ekskursijas vadītāja bija absolūti šarmanta. Viņas humors un replikas, kā arī amizantā latviešu valoda padarīja ekskursiju par aizraujošu un jautru ceļojumu mazliet baisajā skrošu un ložu pasaulē.
Svētdien pēc rimta rīta cēliena, pusdienām un mūsu divu gaviļnieču Vinetu vārdadienas tortes baudīšanas devāmies uz Rēzekni apskatīt jauno „Goru” un „Zeimuļu”, bet vēl pirms došanās mājās „ieskrējām” pie keramiķiem Vēsmas un Aivara Ušpeļiem – meitenēm gribējās redzēt un iegūt savā saimniecībā atkal kādu jaunu melno māla darinājumu. Vai Vēsmas gleznu.

Pasaules koru olimpiādes lielkoncerts Mežaparkā

2014.gada 13.jūlijs

Lai kaut nedaudz parādītu daudzajiem tūkstošiem Pasaules koru olimpiādes dalībnieku, kas ir tas Latvijas brīnums Dziesmu svētki, arī olimpiādes ietvaros notika lielkoncerts Mežaparkā, kurā piedalījās ap 10 tūkstošiem Latvijas dziedātāju un bija plānoti ap 5 tūkstošiem ārvalstu kolektīvu dziedātāju. Taču lielais lietus mēģinājumā nobaidīja lielāko daļu viesu – koncertā viņus dziedātāju rindās vairs neieraudzījām. Žēl, protams, ka viņi ne tikai nepiedalījās paši, bet arī neredzēja, kā to darām mēs. Savukārt latviešu koriem lielais izaicinājums bija ārzemju dziesmas, kuras diemžēl tā paša lielā lietus dēļ mēģinājumā nepaspējām samēģināt ar mums pavisam nezināmajiem ārzemju diriģentiem. Tad nu rāvām spiričuelu ar melnādainu diriģentu un solistu priekšgalā ar pirmo piegājienu koncertā, kā pratām. Sanāca jau mazliet amizanti. Toties pat ar pašu un publikas pieprasītu atkārtojumu.

K. Dženkinss „ADIEMUS”, Pasaules koru olimpiāde, Arēna RĪGA

2014.gada 10.jūlijs

Atkal mums tiek lielā iespēja – piedalīties Pasaules koru olimpiādes Zvaigžņu koncertā!!! Tā kā protam K. Dženkinsa lieldarbu ”Adiemus”, tad drīkstam palīdzēt Rīgas Doma meiteņu korim ar savu varēšanu. Stīgu un sitaminstrumentu orķestris, solistes Ieva Parša, Arta Jēkabsone, Patrīcija Samete, deju grupa „Dzirnas” un diriģente Aira Birziņa. Mēģinājumi visas nedēļas garumā un uzstāšanās vienā koncertā ar pašu slaveno „The Real Group” no Zviedrijas!

Ogres pilsētas koru koncerts Jānim Cimzem 200

2014.gada 3.jūlijs

Ņemot vērā, ka Ogrē jau otro gadu notika latviešu kordiriģentu nometne un meistarklases, kā arī nozīmīgo Jāņa Cimzes 200. dzimšanas dienu tieši 3. jūlijā, Ogrē notika skaists tautas mūzikas koncerts, kurā uzstājāmies mēs, „Rasa”, jauktais koris „Ogre”, kā arī Ogres jauniešu koris. Kori izpildīja savā repertuārā esošo interesantāko tautas mūziku. Savukārt koncerta noslēgumā, Ogres kopkorim pievienojoties arī apvienotajam latviešu diriģentu korim, izskanēja skaistākās un populārākās Jāņa Cimzes tautasdziesmu apdares.

Ogres novada Līgo ieskaņas Dziesmu svētki Suntažos

2014.gada 21.jūnijs

Līgo dienas priekšnojautās Suntažos notika Ogres novada Dziesmu svētki. Par spīti draudīgajiem laikapstākļiem viss izdevās itin gludi. Bija gan priecīgs gājiens pa Suntažu ielām, gan garš un daudzveidīgs koncerts. Un armijas virtuves griķu putra launagā.

Emiļa Melngaiļa Mūzikas svētki, Limbažu novada Vidrižu pagasta „Melngaiļos”

2014.gada 24.maijs

Pēc sīvas cīņas par 50-vietīgā autobusa maiņu uz mazāku burvīgā maija rītā, kad vasara bija plaši un karsti atvērusi savas durvis, devāmies ceļā uz Limbažu pusi – Vidrižiem. Atzīmējāmies Melngaiļa mājās, pašas zaļās estrādes vidū piekarinājām savu Rasas rožaino gaili un devāmies uz Limbažiem. Apskatījām ugunsdzēsēju muzeju un pilsdrupas – abos uzkāpām tornīšos pavērot koka arhitektūru un Limbažu ainavu no augšas. Limbažu muzejā nedaudz iepazināmies ar apkārtnes vēsturi un pielaikojām dažādu stilu dāmu cepures. Papusdienojām izveicīgā viesmīļa pavadībā, nolikām svecītes pareizticīgo baznīcā un tikpat jautras kā vienmēr meklējām ceļu pie „zāļu” vīra Jāņa Ulmja. Vīrs attapīgs un savu stāstāmo spēja izklāstīt mums vēlamajā laika sprīdī un ātrumā. Daudz uzzinājām - kad vācamas zāles, cik svarīgs cilvēkam ir zaļais zelts un par cik un kāda paciņa iegādājama katrai vajadzībai. Nobaudījām kokteili no 60 zālītēm un citām sastāvdaļām cerībā būt veselas un vēl skaistākas, un jau ar domu par dziesmu steidzāmies uz mēģinājumu. Neskatoties uz to, ka daža dziesma bija cītīgi jāklausās no jauktajiem koriem, koncerts bija skaists un debesis, kas pavērās pretī dziedātājiem tālumā, dziesmas spēku un pasākuma noskaņu vēl vairāk pastiprināja.

Koncerts "Jaunlaiku tautasdziesma" Kultūras pilī Ziemeļblāzma

2014.gada 4.maijs

Valsts svētku dienā izmantojām izdevību kopā ar "Dzintara" meitenēm un brīnišķīgo mūziķu komandu - Kristīni Kārkli-Puriņu, Edgaru Kārkli, Gati Valteru, Kasparu Zemīti un Mārtiņu Lindi -, kā arī solistu Jāni Strazdiņu atkārtot programmu "Jaunlaiku tautasdziesma", kurā iekļautas latviešu populārās mūzikas komponistu (R. Paula, J. Karlsona, Z. Liepiņa, J. Kulakova, M. Brauna, A. Grāvera, J. Vaivoda, U. Marhileviča, A. Alkšņa, I. Kalniņa u.c.) dziesmas Jura Vaivoda kora apdarēs. Un darījām to vienā no Rīgas jaunajiem lepnumiem - kultūras pils "Ziemeļblāzma" brīvdabas estrādē. Diena bija drēgna, bet piepildīta. Pa vidu mēģinājumam un koncertam pabijām arī ekskursijā - gan Ziemeļblāzmas tornī, gan pašā pilī.

Ogres apriņķa koru skate

2014.gada 26.aprīlis

Šogad, pēcdziesmusvētku gadā, skate bija nedaudz citāda kā parasti. Iekritusi tieši Lielās talkas dienā, tā bija Dziesmu talka, kurā gan bija arī žūrija, bet tomēr valdīja vairāk pacilāta koncerta noskaņa. Apliecinot sev un arī citiem savu stabilu varēšanu, arī šogad ieguvām 1. pakāpi, un nu varam ķerties pie citiem šīs vasaras koncertu projektiem.

Gruzijas profesionālā vīru kora IBERI koncerts

2014.gada 6.aprīlis

Mums likās, ka tai ir jābūt sevišķai tikšanās reizei - ar īstiem gruzīniem. Vienīgo koncertu Latvijā tieši Ogrē sniedza Tbilisi profesionālais vīru koris "Iberi". Trīspadsmit braši vīri ar plašu un sirsnīgu gruzīnu dvēseli, nu jau var teikt, ka mūsu draugi. Aizkustinošs un Latvijai neierasts bija jau pats koncerta sākums - kad, saposušās savā greznākajā tautiskajā kārtā, nācām skatītāju pārpildītajā zālē, "Iberi" vīri mūs sagaidīja, kājās stāvēdami. Un tas pats notika, kad mēs pēc savas nelielās uzstāšanās atstājām skatuvi. Ārkārtīgi aizkustinoši! Ciemiņu uzstāšanās bija lielisks ceļojums Gruzijas reģioniem raksturīgajā mūzikā. Vīri dziedāja gan visi kopā, gan mazākos sastāvos, pa vidu bija arī kāda deja, kāds joks, kāds amizants stāsts. Liels prieks, ka Ogres klausītāji bija novērtējuši šo unikālo iespēju un Mazā zāle tiešām bija pārpildīta.
Pēc koncerta pavakarējām ar gruzīnu vīriem arī neformālā atmosfērā un vēlreiz pārliecinājāmies, cik viņi ir muzikāli. Mūsu sarūpētā ierakstu mūzika nemaz nebija nepieciešama, jo viņi bija gatavi muzicēt bez apstājas. Un veltīt arī kādu īpašu dziesmu kādai īpašai meitenei:)
Šķīrāmies cerību spārnotas, ka mums būs iespēja tikties arī saules pilnajā Gruzijā!

Koncerts Ķekavā, Doles Tautas namā

2014.gada 15.marts

Jau labu laiku nebijām ciemojušās pie saviem senākajiem muzikālajiem draugiem vīru kora "Ķekava". Koncerts notika Doles Tautas namā Ķekavā, kurā ir neliela, bet brīnišķīgas akustikas apveltīta koncertzāle. Šī bija lielās pavasara vētras diena, un, lai pārbaudītu mūsu koncentrēšanās spējas, mūsu uzstāšanās noslēgumā, tieši pašas "zaļākās" dziesmas laikā, zālē pazuda elektrība. Laukā gan vēl nebija melna nakts un šo to nošu lapās s askatīt varējām, bet vienalga tas bija liels pārbaudījums.
Ballēšanos "Ķekavas" diriģenta, vitālā un patriotiskā Arvīda Platpera uzmundrināti, sākām ar "Nevis slinkojot un pūstot", kā arī pašu dancotām latviešu tautas dejām. Tā bija brīnišķīga ideja!

C vitamīns - Melngailim 140!

2014.gada 15.februāris

Šogad tradicionālo C vitamīna devu vairojām kopā ar galvaspilsētas puišiem - mūsu draugiem vīru kori "Gaudeamus", kā arī etnomuzikoloģi Kristīni Ādmini. Koncerts tika veltīts Emiļa Melngaiļa 140. jubilejai, un tajā skandējām dažādu laiku tautasdziesmu apdares, kā arī priecājāmies par abu koru diriģentu izglītojošajiem stāstiem par vienu no kolorītākajiem un daudzpusīgākajiem latviešu komponistiem Emili Melngaili. Tāpat spilgtu akcentu koncertam deva gan Kristīnes Ādmines etnogrāfiski muzikālās intermēdijas, gan viņas stāsti par Emiļa Melngaiļa gaitām, vācot folkloras materiālus.
Kā allaž arī pēc šā koncerta bija maza ballēšanās, šoreiz olimpiskā hokeja turnīra zīmē, jo tieši koncerta laikā sākās un ballītes laikā turpinājās Latvijas hokeja komandas aizraujošā cīņa ar Zviedrijas komandu.

Pašdarbnieku vakars

2014.gada 18.janvāris

2014.gada tradicionālā Ogres Kultūras centra pašdarbnieku vakara ballēšanās kolektīviem bija jānopelna, pirms tam koncertā demonstrējot savu varēšanu. Tā nu sagadījās, ka šī reize bija mūsu jaunās diriģentes Laimas ugunskristības pie "Rasas" vadības grožiem, jo Aira nevarēja būt klāt šajā koncertā. Lai arī kamersastāvā, tomēr Laimas vadībā tikām galā godam. Un arī ballēšanās izvērtās gluži jautra!