Galerijas

Image
Rasa Itālijā 2011.gada 27.aprīlis - 2.maijs

2011.gads

Rasa un bērni

2011.gada 18.decembris

Jau otro gadu pēc kārtas Ziemassvētku koncertā muzikālu baudījumu sniedz ne tikai Rasas, bet arī viņu bērni, kuru pulciņš ar katru gadu paliek arvien lielāks un lielāks. Koncerts mums ir kā svētki un brīnišķīgs gada noslēgums ar saviem mīļajiem.
Neiztrūkstoši, darbojās mūsu Ziemassvētku pasts ar laba vēlējumiem, kā arī iepriecinām viena otru ar pašas sagatavotu, nelielu, tematisku dāvaniņu. Šī gada tēma, tik aktuāla – rotas. Tad nu izrotājušās ar krellēm, brošām, matu rotām nostājāmies skaistas šī gada pēdējai kopbildei. Vēl viens gads aizvadīts ar dziesmām, iezogas gandarījums par piedzīvoto, vilšanās par nepiedzīvotām emocijām, bet daudz neizdziedātu dziesmu, nepiedzīvotu emociju jau priekšā nākamajā 2012.gadā.

Latvijas Bruņoto spēku orķestra 20.gadu jubilejas koncerts,
simfonija Planēta Zeme.

2011.gada 10.decembris

Mums ir paveicies, ka tiek dota iespēja piedalīties dažādos interesantos projektos. Viens no grandioziem pasākumiem notika 2011.gada 10.decembrī Lielajā Ģildē. Tika atskaņota Johana de Meija trešā simfonija „Planēta Zeme” kopā ar Nacionālo bruņoto spēku orķestri, sieviešu koriem „Dzintars”, „Rasa” un Rīgas Doma skolas meiteņu kori. Mūsu korim šis bija gana sarežģīts skaņdarbs, vēl jo vairāk, kad kopmēģinājumos ķērām mirkļus, kad koriem jāiestājas. Tomēr ar lielu apņēmību, sev uzticēto pienākumu, izpildījām godam, emocijas neaprakstāmas, liels lepnums par izdarīto lielo darbu.

Adventa koncerts Dubultu baznīcā

2011.gada 4.decembris

Vienmēr esam mīļi gaidītas Dubultu baznīcā sniegt garīga piepildījuma koncertu. Skaistajā Adventa laikā, kad aiz loga lija kā pa Jāņiem, patvērāmies baznīcā, kur valdīja īstā noskaņa. Par spīti aukstumam, kas valdīja aiz baznīcas durvīm un bija iezadzies dievnamā, atnākušajiem dāvājām sirds un mūzikas siltumu. Pēc koncerta vienmēr esam laipni aicinātas uz tasi tējas vai kafijas, lai bez steigas pavadītu sirsnīgo pēcpusdienu ar gaišiem, jaukiem cilvēkiem.

Lai dzied un dzīvo kori!

2011.gada 15.oktobris

Nevienas sezonas, kad nebūtu noticis koncerts ar draugiem. Šoreiz ar vīru kori „Gaudeamus”, kas ar lielu lepnumu izdzied savā repertuārā iekļautās dziesmas. Pēc nopietnas izdziedāšanās, protams, neiztrūkstošā izdejošanās ballīte ar atraktīvām rotaļām.

Dievs, daba, darbs - Anna Brigadere divdesmit pirmajā gadsimtā.

2011.gada 5.oktobris

Sarīkojums Dievs, daba, darbs - Anna Brigadere divdesmit pirmajā gadsimtā. Piedalās: filoloģe un filozofe Skaidrīte Lasmane, A.Brigaderes memoriālā muzeja Sprīdīši vadītāja Rasma Rapa, aktrise Ārija Stūrniece, dzied sieviešu koris Rasa.

Upes dziesmas – atvadas no vasaras.

2011.gada 10.septembris

Tikām uzaicinātas uz pasākumu apburošā vietā, upes krastā, ar meditējošu upes čalošanu fonā. Skaistās vietas saimnieki bija noorganizējuši vienreizēju, relaksējošu un izglītojošu pasākumu. Mūsu pienākums bija piedalīties piedāvātajās aktivitātēs un sniegt muzikālu baudījumu dabai, atvadoties no vasaras.
Pasākums iesākās ar sēņu meklēšanu apkārtnes mežā. Pēc atspirdzinošās pastaigas, uzaicinātā mikoloģe pastāstīja daudz interesantu lietu par sēnēm ar uzskates materiāliem. Izrādās Latvijas daba ir pārsteidzoši daudzveidīga. Ēdamās sēnes tika bērtas lielā zupas katlā un pagatavota brīnumgarda zupa. Tās nepietrūka nevienam.
Bija padomāts par visiem, bērni varēja iemēģināt rokas papīra locīšanas mākslā. No dažādiem materiāliem varēja izlocīt skaistus putnus, kuri izkrāsoti rotāja skatuves sienu. Ikkatrs varēja iemēģināt savu roku klūgu pīšanā un māla veidošanā. Pamācošas un interesantas bija lekcijas par izdzīvošanu, orientēšanos dabā, pārgājienu ekipējumu un citām ar tūrismu saistītām lietām.
Kad ķermenis un prāts bija pabaroti, punktiņš uz „i” bija dziesma garam, dvēselei, bet galvenokārt dabai. Par noskaņu rūpējās kori „Rasa” un „Ogre”. Savukārt organizatori uzbūra pasaku rudenīgajā vakarā, dziesmas laikā pāri upei iededzot pa vienai laimes liesmiņai, kas lika justies mazliet kā Sprīdītim un atgādināja par Laimīgo zemi tepat līdzās.

Meistars. Dziesma. Leģenda

2011.gada 20.augusts

Dziesmu svētku "Rīgai 810" lielkoncerts "Meistars. Dziesma. Leģenda"
Pa starpu lielajiem Dziesmu svētkiem 2011. gada augustā pašdarbniekiem un skatītājiem tika dāvāta iespēja pulcēties Rīgas 810. jubilejas lielkoncertā "Meistars. Dziesma. Leģenda" Mežaparka estrādē. Tā bija deviņu meistaru komponistu un deviņu meistaru diriģentu tandēmu satikšanās mūzikā. Valts Pūce un Mārtiņš Klišāns. Jānis Lūsēns un Andris Veismanis. Juris Kulakovs un Ivars Cinkuss. Arturs Maskats un Mārtiņš Ozoliņš. Uldis Marhilēvičs un Ints Teterovskis. Uģis Prauliņš un Agita Ikauniece. Zigmars Liepiņš un Romāns Vanags. Mārtiņš Brauns un Sigvards Kļava. Imants Kalniņš un Aira Birziņa. Protams, bija arī diriģēšanas vecmeistari un klasika - Barisona "Latvijā", Dārziņa "Senatne", Vītola "Gaismas pils".
Un bija šajā vakarā vēl viens izcils, īpašas svinēšanas vērts notikums – leģendāro brāļu Kokaru 90. jubileja. Tūkstošbalsīgs M. Brauna veltījums Imantam un Gido "Brāli, brāli" izskanēja pāri Mežaparka koku galotnēm, bet brāļi, kuģa kapteiņu uzvaldos tērpušies, tik smējās un ampelējās!
Laika vecis pret mums bija žēlīgs. Rīta pusē visus pārbiedējis ar melniem mākoņiem un pamatīgu porciju lietus, vakaru dāvāja skaistu un mierīgu, vien dažas pilītes nobirdinādams, lai nekļūstam lepni un pašapmierināti. Jo ne viss tiešām ir cilvēka rokās!

Rasas trešā Latgales nometne

2011.gada 12.-14.augusts

Mūsu Latgales nometnes ikreiz bijis īss, bet neaizmirstams notikums. Prieks slēpjas sīkumos. Piemēram, nakts melnuma izpeldēties Rušonā, agrā rītā Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku ietvaros dziedāt Svētajam Meinardam veltītajā misē Aglonas Bazilikā un pēc tam izbaudīt Latgales dabas skaistumu un cilvēku dvēseles spēku. Visām kopā!
Naktsmājas tāpat kā iepriekšējos gadus bijām līgušas “Jāņu” mājās paša Rušona krastā, kur saimnieko diriģents Jānis Mežinskis ar ģimeni. Tur mūs gaidīja ne tikai ar Jāņa pamatīgām pirtnieka zināšanām kurinātā pirts, bet arī brīnišķīga lauka virtuve, kur mūsu kora pavāru entuziastu un viņu asistentu komanda varēja sasniegt nepārspējamus gastronomiskus rezultātus. Pašu līdzi vestās dārza veltes un citi labumi pārvērtas iepriekš izsludinātā recepšu konkursa uzvarātājēdienos.
Šogad tuvākai Latgales iepazīšanai sestdienā bijām izvēlējušās apmeklēt Krāslavas pusi – vispirms ar plostu izbraucām skaistos Daugavas lokus, paēdām uz ugunskura vārītu Daugavā ķertu zivju zupu un kāpām 32 metrus augstajā “Priedaines” skatu tornī, bet pēc tam kolorītās gides Zentas virsvadībā iepazinām Krāslavas vēstures un šodienas svarīgākās detaļas. Ir jāmāk būt lepnam par savu pilsētu – un Zenta to prata!
Svētdienas rītā modāmies jau piecos, jo 14. augusta rītā mise Aglonas Bazilikā sākās 7.00. Tajā vienmēr ir mūsu uzstāšanās laiks. Šim agrajam rītam ir sava burvība – liekas, ka tiešam notiek kas neparasts un mēs dziedot saņemam kādu īpašu enerģiju un spēku. Kā sacīja mācītājs šāgada misē – kas dzied, tas lūdzas divkārt stipri!
Pēc mises devāmies lūkot, kas divu gadu laikā kopš iepriekšējās viesošanās mainījies Aglonas Kristus Karaļa kalnā, bet rāmu dienas vidu vadījām "Jāņos", gatavojot atvadu pusdienas, sildoties pirtī, plunčājoties Rušonā un laivā iepazīstot tā līcīšus, savukārt mājupceļā apciemojām Latgales melnās keramikas meistarus Vēsmu un Aivaru Ušpeļus viņu neparasti iekārtotajā sētā un darbnīcā. Šīs pāris dienas ir īpašas, jo tajās līdzsvarā nostājas mūžīgais un mainīgais – ir Bazilika un dievkalpojums, kad piestājam un padomājam, kas esam, kurp gribam doties un ko sasniegt, un turpat ir kora draugu pulks ar priecīgu tērzēšanu, piedzīvojumiem, jokiem un smiekliem, arī nesteidzīgām sarunām un iespēju iepazīt citai citu vēl labāk!

OGRES MŪZIKAS SVĒTKI

2011.gada 1.-2.jūlijs

Pēc pāris gadu pārtraukuma Ogrē atkal notika Mūzikas svētki. Sestā reize - nu jau droši var teikt, ka tā ir noturīga tradīcija. 1.jūlijā baudījām brīnišķīgu nesteidzīga vasaras vakara atmosfēru, klausoties jauktā kora "Ogre" koncertu pilsētas skvērā un "Simfonietta Rīga" mūziķu ansambļa priekšnesumus uz Kūrmājas terases.
Savukārt 2.jūlijā pašas piedalījāmies vērienīgajā Opermūzikas koncertā, kurā kā parasti muzicēja Latvijas Nacionālās operas simfoniskais orķestris un labākie operas solisti, kurus ar vislielāko prieku atbalstījām mēs, 12 amatierkoru dziedātāji, bet mūs visus uz viena viļņa turēja šarmantais diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Likās, ka klausītāji pa šiem diviem gadiem, kuros Ogres Mūzikas svētki nenotika, ir izslāpuši pēc skaistas un kvalitatīvas mūzikas – aplausi skanēja ilgi un skaļi.
Pa starpu mēģinājumiem un koncertam paspējām arī pagatavot sev gardas pusdienas un noklausīties čellu trio "Melo M" koncertu pilsētas skvērā.

Latvija līgo Ikšķilē

2011.gada 23.jūnijs

Un atkal viens piedzīvojums. Latvijas Radio 2 šogad lielo Latvijas līgošanu rīkoja Ikšķilē un popzvaigznēm un labākajām folkloras kopām bija vajadzība arī pēc kupla kora atbalsta. Tad nu apvienotajā Ikšķiles un Ogres novada kopkorī bijām arī mēs, kurām gribējās piedzīvot līgošanu citādā atmosfērā nekā parasti.

RASAS vārdadiena

2011.gada 19.jūnijs

Tradīcijas turpinās. RASAS vārdadienu šogad svētījām Carnikavas novada Gaujā, pašā Dzirnezera krastā, kur saimnieko mūsu Līga P. ar ģimeni. Uz ugunskura tapušajai gulašzupai neskādēja arī kāds lieks grams lietus ūdens! Svinējām ne tikai savu vārdadienu, bet arī Airas un Skaidrītes dzimšanas dienu, kā arī Zanes Mūzikas akadēmijas beigšanu. Bija daudz iemeslu priekam!

Sarkanais vilciens

2011.gada 14.jūnijs

Jura Kulakova un Pētera Aigara dramatiskā kantāte "Sarkanais vilciens".
Mums atkal bija paveicies! Lai arī par traģiskiem notikumiem, tas tomēr bija neizmirstams piedzīvojums. 14. jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, kopā ar pārējiem diviem mūsu diriģentes Airas koriem - Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori un "Dzintaru" -, stīgu kameransambli, trombonu trio, sitaminstrumentālistu Edgaru Saksonu, rokgrupu "Pērkons", solistiem Ieva Akurāteri, Ivaru Cinkusu, aktieri Jāni Paukštello un pašu mūzikas autoru Juri Kulakovu pie taustiņinstrumentiem Latvijas dzelzceļa muzejā atskaņojām Jura Kulakova un Pētera Aigara dramatisko kantāti "Sarkanais vilciens" - veltījumu 1941. gada 14. jūnijā uz Sibīriju deportētajiem.
Šermuļi skrēja pār kauliem un asaras ne reizi vien saskrēja acīs, cik spēcīgi Pētera Aigara dzeja sasaucās ar Jura Kulakova mūziku!

Koru skate

2011.gada 14.maijs

Nepaspējām ne lāgā attapties no skaistā un piesātinātā Itālijas brauciena, kad jau ikgadējā koru skate klāt. Kā nereti gadās, mēģinājumā sanāca pārliecinošāk nekā žūrijas priekšā, bet vienalga rezultāts ir gluži labs - 43,67 punkti.
Pēc skates norunāta tikšanās Ingunas mājās, lai atcerētos Itāliju gan sarunās, gan skatoties uzņemtos video. Arī vēdera priekiem tikai viss itāliskais - picas, rukolas salāti ar Parmas šķiņķi un sieru, Itālijas vīni un Elitas un Vinetas gatavotie tiramisū:) Ak, skaistā Itālija!!!

Rasa Itālijā

2011.gada 27.aprīlis - 2.maijs

Rasa uz Itāliju ciemos pie draugu kora "Cantoria Sine Nomine"

Lai runā mūzika

2011.gada 3.aprīlis

Tā kā mūsu uzticamie "C vitamīna" koncertu draugi pūtēju orķestris "Madliena" šogad "C vitamīnā" piedalīties nevarēja, tika nolemts rīkot citu kopīgu pavasara koncertu. Tā diena pienāca 3. aprīlī, kad vienojāmies koncertā "Lai runā mūzika". Mums tā bija arī laba iespēja lieku reizi izmēģināt savus spēkus pirms brauciena uz Itāliju, kur gaidāmi trīs nopietni dažāda rakstura koncerti četru dienu laikā. Šajā koncertā arī no sirds sveicām apaļajā dzimšanas dienā Ingunu - vienu no kora balstiem visās iespējamajās nozīmēs. Inguna dāvanā saņēma pa drusciņai no katras "Rasas" - skaties kolāžu!!!

Koncerts "Pavasari gaidot!"

2011.gada 12.marts

12. marta sestdiena pagāja vienā dziedāšanā. Jau pusdienlaikā tikāmies visi Ogres koru apriņķa sieviešu kori, lai kopmēģinājumā noslīpētu pirmās nākamo Vispārējo latviešu Dziesmu svētku repertuāra dziesmas. Mēģinājums bija gana produktīvs un kvalitatīvs!
Vakarā visām dāmām – "Lēdmanei", Birzgales "Pērlēm", Ulbrokas "Madarai" un "Rasai"– pievienojās trīs vīru kori – Limbažu "Ziedonis", Valmieras "Imanta" un Krimuldas "Vecie draugi" –, kā arī Limbažu un Krimuldas mūzikas skolu apvienotais bērnu simfoniskais orķestris. Vīru kopkoris bērnu orķestra pavadījumā izpildīja vairāku slavenu operu korus, kā arī E. Grīga kantāti "Jaunā tēvija". Dāmu kori vispirms uzstājās katrs ar individuālu priekšnesumu, bet tad visi kopā atskaņoja kopmēģinājumā apgūtās latviešu un latgaliešu tautas dziesmas. Savukārt visi koncerta dalībnieki, apvienojušies jauktajā kopkorī, vēlēja laimi Latvijai, atskaņojot Jāņa Mediņa "Tev mūžam dzīvot, Latvija" un Zigmara Liepiņa "Svētī debesīs šo zemi" no muzikālās izrādes "Vadonis". Vīri bija sarūpējuši arī sveicienu dāmām aizgājušajā Sieviešu dienā – katrai pienācās pa skaistai, kupli izplaukušai rozei!
Pēc koncerta, pats par sevi saprotams, bija arī balle – dejas, rotaļas, priekšnesumi, jaunu kontaktu un draudzības dibināšana!
Par notvertajiem fotomirkļiem sakām paldies valmierietim Andrim!

C vitamīns 2011

2011.gada 26.februāris

Šogad pēc 10 gadu pārtraukuma sadziedājāmies ar Kalsnavas vīru vokālo ansambli. Bijām aicinājušas un saņēmušas piekrišanu piedalīties arī no Bikstu pagasta vīru ansambļa "Optimisti", bet diemžēl slimība bija pievarējusi lielāko daļu optimistu tenoru, tādēļ koncertējām un ballējāmies tikai ar sešiem brašiem kalsnaviešiem. Bet stiprā dzimuma pārstāvju daudzums nebūt nenosaka balles atmosfēru – prieku un jautrību varam sagādāt sev arī pašas!!!

Pašdarbnieku vakars

2011.gada 29.janvāris