Galerijas

Image
Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā 2009.gada 10.aprīlis

2009.gads

Ceturtās adventes koncerts

2009.gada 20.decembris

Ceturtās adventes koncerts Ogres Kultūras centrā un kora eglīte.
Šis bija neparasts koncerts un pārsteigumiem bagāta eglīte. Koncerta īpašu noskaņu radīja mūsu viešņas – Baldones koklētāju ansamblis "Dzītari". Kokļu mūziku nenākas dzirdēt bieži, tādēļ tā šķiet tik īpaša.
Savukārt eglītes pārsteigums bija mūsu Ziemassvētku pasts un daudzās neiedomājami oriģinālās, skaistās, rūpīgi pašu dziedātāju rokām darinātās apsveikuma kartiņas un tajās rakstītie vēlējumi, vērojumi un uzmundrinājumi. Šīs kartiņas ir spilgts apstiprinājums tam, ka ne vienmēr ir jābeidz Mākslas akadēmija, lai radītu ko tiešām mākslinieciski un emocionāli vērtīgu.

Koncerts Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā

2009.gada 14.novembris

Koncertā uz nacionāli patriotiskas nots Latvijas dzimšanas dienas priekšvakarā sadziedājāmies ar mūsu senajiem draugiem vīru kori "Ķekava" un jaunajiem draugiem Līgatnes jaukto kori.
Foto liecību no šā pasākuma nav. Atliek ticēt uz vārda, ka bija skaists un sirsnīgs koncerts un lustīga balle pēc tā. Jā, balles moto bija "Ogas" - oga ir gan ķirbis, gan arī vīns, ja atgriežas pie tā pirmsākumiem:) Šajā reizē atkal jāsaka lielu lielais paldies mūsu uzticamākajam draugam un atbalstītājam Raimondam. Katrai personīgi pasniegta roze un buča bija ļoti aizkustinošs pārsteigums!!!

Sezonas pirmais koncerts

2009.gada 17.oktobris

Šīs sezonas pirmais koncerts bija ieplānots ļoti agri.
Vajadzēja krietni sasparoties, lai pagūtu iemācīties jaunas dziesmas, ar kurām pārsteigt šīs reizes ciemiņus - Aizkraukles vīru kori "Staburags". Tieši viņi ļoti vēlējās tikties jau oktobra vidū:) Ballīte šoreiz bija tematiskā - ābolu. Tad nu šie rudens skaistuļi tika celti galdā visvisādos veidos. Pa vidu āboliem bija arī aktīvas dejas un rotaļas:)

Aglona un "Jāņi" Rušona krastā

2009.gada 13.- 15.augusts

Šis bija īss, bet neaizmirstams ceļojums. Airas ideja un piedāvājums piedalīties Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā korī tika uzņemts ar lielu atsaucību. Tam jābūt interesantam piedzīvojumam.
Lai nenokavētu savu uzstāšanos, kura bija nolikta pašā pirmajā rīta dievkalpojumā 14.augustā 7.00 no rīta, ceļā devāmies jau 13.augusta vakarā. Izmitināšana bija sarunāta "Jāņu" mājās Rušona ezera krastā, kurās saimnieko Jānis un Silvija Mežinski. Jānis, starp citu, ir viens no Latgales novada labākajiem diriģentiem. Mūsu gadu gaitā lieliski nokomplektētā komanda bija uzdevumu augstumos – Inguna kā allaž, ja nepieciešams, arī ar stingru vārdu, iekasēja vajadzīgo naudu, Vineta vadīja virtuves darbu un cēla mums priekšā visneiedomājamākos pašgatavotos gardumus, Antra gādāja, lai pirtī nebūtu jāperas ar "neko". Līga Benita ar šoferīša Aivara palīdzību teju visu nakti kamīnā cepa zivis. Šoferis vispār mums bija cilvēks-universs – viņš bija arī pirtnieks Ansis un Rušona laivinieks, asistents virtuves darbos un droši vien vēl kas cits.
14. augusta vakarā, neskatoties uz briesmīgo laiku, braucām skatīt Krusta ceļu Aglonas Bazilikas pagalmā. Bija auksti, bet tas bija jāredz un jāizjūt. Vismaz reizi mūžā.
Patiešām aizkustinoša bija ekskursija Aglonas Maizes muzejā. Ja kaut puse no mums būs tādu cilvēku kā muzeja vadītāja Vija Ancāne, mēs būsim stiprākā un bagātākā tauta pasaulē. Tas bija tik patiesi, sirsnīgi, asprātīgi un nopietni reizē, ka asaras tecēja, gribi vai ne.
Bijām arī Karaļa kalnā, kas top aizvien skaistāks un košāks arī tikai cilvēku nesavtīga darba un ziedojumu rezultātā, lasījām sēnes mērcei, ogas saldajam, dziedājām dziesmas namatēva spēlētās ģitāras pavadījumā un vienkārši visi bijām priecīgi un lauku vienkāršības un dabas skaistuma iedvesmoti.
Nav tomēr skaistākas un mīļākas zemes par savējo!

"Rasas" vārdadienas svinības

2009.gada 20.jūnijs

Šogad "Rasas" vārdadienas svinības notika mūsu kora kuplākās ģimenes – Auziņu – mājās Turkalnē. Bija jauki, bet arī mazliet skumji. Jo Ināra tajā dienā pielika punktu mūsu kopīgajām gaitām. Ināra, mums Tevis ļoti pietrūkst, tiešām! Ja netici, nāc palūkot!
Labi, ka bija sabraucis kupls "Rasas" jaunās paaudzes pulks, kas ļauj cerēt, ka Inārai aug cienīga maiņa!

Dziesmu diena

2009.gada 16.maijs

Ogres rajona koru Dziesmu diena. Ņemot vērā, ka šogad nenotiek ne tradicionālās koru skates, ne dziesmu svētki, Ogres rajonā tika nolemts rīkot pēdējo kopīgo koru pasākumu pirms novadu reformas - Dziesmu dienu. Tās ietvaros notika trīs koncerti, kuros piedalījāmies arī mēs, - garīgās mūzikas koncerts "Kad Dievs zied tavā dvēselē" Ogres Sv. Meinarda Romas katoļu baznīcā, koncerts "Pavasara madrigāls" Ogres Kultūras centra Mazajā zālē un noslēgumā apvienotā kora sadziedāšanās koncerts "Tautas dziesmu rota" laukumā pie Kultūras centra. Bija jau mazliet skumji, protams, aizdomājoties, ka nekad vairs nebūsim visi zem viena rajona karoga, bet dzīvē allaž kaut kas mainās. Taču brīnišķīgs bija šīs dienas noslēgums, kuru mums uzdāvināja dūdu un bungu grupa "Auļi", Ilga Reizniece un Rīgas Danču klubs. Slapjām mugurām un sārtiem vaigiem visi, kas vēlējās, varēja mācīties latvju danču soļus. Un mūsu meitenēm tas varen labi patika un, protams, padevās!

Koncerts Lielajā piektdienā Dubultu Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

2009.gada 10.aprīlis

Kopā ar lielisko ērģelnieku Robertu Hansonu un Latvijas Nacionālās operas solistēm Kristīni Gailīti un Antru Bigaču izpildījām vienu no Ciešanu laika skaistākajiem skaņdarbiem - baroka mūzikas pērli Džovanni Batistas Pergolezi "Stabat Mater". Paldies par šo vienreizējo iespēju sakām Dubultu Evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzes ērģelniecei un šā koncerta producentei Edītei Alpei, kura bija arī pirmā ērģelniece, ar kuru kora pirmsākumos sadarbojāmies!

C vitamīns

2009.gada 14.februāris

No vienas puses, Valentīna diena tiešām ir banāla jauno laiku ieraža, bet, no otras, kāpēc nepārvērst to svētkos, ja ir sestdiena, draugi un pašiem sava desmit gadu ilga tradīcija "C vitamīns" koncerts, kurā par spīti ziemas drūmumam skan gaiša un priecīga mūzika. Šogad vitamīnos dalījāmies ar mūsu uzticamajiem draugiem pūtēju orķestri "Madliena". Pēc koncerta, pats par sevi saprotams, bija ballēšanās, šoreiz akcentu liekot uz stafetēm un citādām atrakcijām:)

Ogres Kultūras centra pašdarbnieku svētki

2009.gada 7.februāris

Ikgadējie Ogres Kultūras centra pašdarbnieku svētki šoreiz mums nāca ar patīkamām pārmaiņām - koru koncerts notika Mazajā zālē, kura ir daudz akustiskāka un arī mājīgāka:) Balle pēc koncerta tiem, kas vēlējās, izvērtās gana jautra un atraktīva:)

Koncerts Pēterbaznīcā

2009.gada 13.janvāris

Kamēr Doma laukumā un pie Saeimas nama norisinājās miermīlīgi un vēlāk nebūt ne tik miermīlīgi pasākumi, mēs dziedājām Pēterbaznīcā. Kopā ar "Kurzemes hercogienes Luīzes Šarlotes galma mūziķēm", viena no kurām ir mūsu vokālās mākas skolotāja Ilze Paegle, mūsu mīļo koncertmeistari Guntu Trasūni un flautisti Madaru Behmani. Ļoti sen nebijām uzstājušās galvaspilsētā, tādēļ šis koncerts mums bija ļoti svarīgs.
Pēc tā visas kopā atzīmējām Airas vārdadienu, apvienojot to ar mūsu tradicionālo Jaungada svinēšanu un loteriju (šā gada dāvanu tēma bija dvielīši).