Galerijas

Image
XXIV Vispārējie latviešu Dziesmu svētki 2008.gada 26.jūlijs

2008.gads

Labdarības projekts

2008.gada 13.decembris

Šogad arī mēs iesaistījāmies labdarības projektā. 13.decembrī kopā ar mūsu diriģentes Airas Rīgas kori "Dzintars" iepriecinājām Gaujienas speciālās internātpamatskolas un Alūksnes rajona bērnu sociālās aprūpes centra "Gaujiena" bērnus un viņu skolotājus.
Bērni bija neparasti uzmanīgi klausītāji - ne mirkli nešķita, ka viņiem tas nākas ar piespiešanos. Visu koncertu, kas ilga vairāk par stundu, zālē valdīja ļoti jauka atmosfēra un apskaužams klusums. Tādēļ jo liels prieks mums bija bērnus iepriecināt ne vien ar mūziku, bet arī grāmatām, rotaļlietām, drēbītēm un, protams, konfektēm, kliņģeriem un mandarīniem.
Pēcpusdienā dziedājām Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā. Tas, ka Ziemeļvidzemē tiešām ir īsta ziema, bija ļoti labi jūtams ne vien uz ielas, bet arī baznīcas telpās, – dziedot bija redzama sava elpa un sals itin ātri sāka kost kaulos.

Adventes koncerts

2008.gada 30.novembris

30.novembra pēcpusdienā savās mājās Ogres Kultūras centrā aizdedzām pirmo Adventes sveci un sniedzām Ziemassvētku ieskaņu koncertu kopā ar Ādažu jaukto kori "Jumis", koncertmeistari Guntu Trasūni, mūsu vokālo pedagoģi Ilzi Paegli un flautisti Madaru Behmani.
Pēc koncerta tika rīkoti vietējie "Koru kari". Trīs kori, objektīva un absolūti neatkarīga žūrija, satraukums, populāru dziesmu neparastas interpretācijas, ar minimāliem līdzekļiem cenšoties sasniegt maksimālu efektu, un skatītāju balsojums beigās - tas viss mums bija. Un, protams, liela jautrība par visu notiekošo!

Sezonas atklāšana

2008.gada 20.septembris

Lai arī uz pirmo sezonas mēģinājumu sanācām jau 16.septembrī, par īsto sezonas atklāšanu varam uzskatīt 20.septembri, kad kopā ar Aizkraukles vīru kori "Staburags" un Olaines jaukto kori "Dziesma" viesojāmies Seces pagasta "Staburaga" mājās, kuras ir nieka 14 metrus no vietas, kur Daugavas dzelmē stāv leģendārais Staburags, pie to saimniekiem rakstniekiem Māras Svīres un Vladimira Kaijaka. Rakstnieki jau tāpēc ir rakstnieki, ka viņiem ir bagāta fantāzija un lieliska valoda. Tad nu mums bija, ko dzirdēt, - cik tur baltas patiesības, cik klāt piedomāts, paliek mīkla, bet ne jau tas ir galvenais - galvenais, ka tās bija brīnišķīgas stundas lielu personību un interesantu un viesmīlīgu cilvēku sabiedrībā. Un dziedāšana, kaut miniatūrā sastāvā, Daugavas krasta svaigajā gaisā mums arī sanāca pavisam pieklājīga.
Pēc ciemošanās pie rakstniekiem devāmies uz Aizkraukles kultūras namu, kur sezonas atklāšanu atzīmējām ar nelielu koru draudzības vakaru - bija dejas, dziesmas un citas lietas, ka piederas ballītei.

5. Ogres Mūzikas svētki

2008.gada 25. - 26.jūlijs

5.Ogres Mūzikas svētki šogad bija īpaši skaisti un notikumiem bagāti. Tie pagāja Ogres 80.jubilejas noskaņās un ilga veselas trīs dienas. "Rasas" vispirms bija aicinātas ieskandināt svētku atklāšanu piektdienas, 25.jūlija, vakarā. Tā mums bija iespēja izrādīt savus košos tautastērpus un skaistos puķu vainagus Ogres skatītājiem. Un, protams, arī mūsu jauko dziedājumu.
Sestdiena pagāja, spraigiem mēģinājumiem mijoties ar atpūtu un klausoties citu kolektīvu koncertus. Vakara Opermūzikas koncerts atkal bija brīnišķīgs. Diriģents Mārtiņš Ozoliņš, Latvijas Nacionālās operas orķestris, solisti Sonora Vaice, Kristīne Opolais, Ilona Bagele, Viesturs Jansons, Sergejs Jēgers, Krišjānis Norvelis un Samsons Izjumovs kopā ar mums, koristiem, radīja sirsnīgu, brīžiem jautru, brīžiem pat komisku, brīžiem arī smeldzīgu noskaņu, gluži kā tas mēdz būt dzīvē. Šogad koncertu filmēja arī Latvijas Televīzija. Koncerta pārraidē pēc nedēļas varējām ieraudzīt sevi un justies lepnas, ka esam daļa no tāda vērtīga un vērienīga notikuma, kurš tiek atspoguļots valsts televīzijā.

XXIV Vispārējie latviešu Dziesmu svētki

2008.gada 25. - 26.jūlijs

Šie Dziesmusvētki mums bija gari – no 3. līdz 12.jūlijam. Piedalījāmies gājienā, atklāšanas koncertā "Dziedot dzimu, dziedot augu", tautas tērpu skates finālā un noslēguma koncertā "Latvija – saules zeme". Jā, protams, arī dalībnieku ballē un koru un skatītāju sadziedāšanā pēc noslēguma koncerta. Tikai līdz trijiem naktī, jo ilgāk autobusa šoferis atteicās mūs gaidīt.
Kā parasti, nerīdzinieki izbauda visjaukākos Dziesmusvētkus, jo mitinās nevis mājās, bet Rīgas skolās, guļ uz sava matracīša, mazgājas kopējās dušās, ēd skolas virtuvē gatavoto ēdienu un visur dodas kopā ar kolektīvu, nevis paši uz savu roku. Galvenā mūsu Dziesmusvētku vērtība, protams, ir daudzbalsīgs padsmit tūkstošu koristu a capella dziedājums brīvdabas estrādē, taču dziedātājiem ļoti svarīga ir arī pati kopā būšana, garie mēģinājumi, vakarēšana, satikšanās ar seniem un jauniem draugiem, puķu gādāšana vainagiem un tautastērpu uzturēšana kārtībā neikdienišķos apstākļos.
Dziesmusvētku gājiens šoreiz bija īpaši iedvesmojošs, kaut savu kārtu nācās gaidīt krietni ilgi. Taču ejot likās, ka no skatītājiem burtiski aumaļām plūst pozitīvā enerģija, prieks un laba vēlējumi. Visjaukākās meitenes ar visskaistākajiem rožu vainagiem – tās bijām mēs! Godam turējām savu kanti un visos svarīgākajos mirkļos bijām ar savu pazīšanās zīmi – pašu pītiem rožu vainagiem galvās. Arī mūsu karogu, kuru gājienā nesa Vilnis (paldies viņam, ka allaž izpalīdz, kad mums ir vajadzība), appušķojām ar rožu vijumiem. Gājienā kopā ar mums bija arī viesi – dziedātāji no Austrijas, kuru vadītāja ir Maestro Jāņa Dūmiņa meita Ilze.
Atklāšanas koncerts bija mūsu – sievu un vīru koru – galvenais uznāciens. Īpašs tas bija arī mūsu Baibai – viņa bija viena no tiem 36 saviešiem, kas pavadīja Līgo karoga ienešanas procesiju Mežaparka estrādē, – un mūsu uzticamajam līdzjutējam Raimondam, kurš ienesa "Rasas" karogu estrādē. Pēc atklāšanas koncerta, dodoties mājās, suminājām mūsu dubultjubilāri Aldu apvienotajā dzimšanas un vārda dienā (un piešmucējām autobusu ar šampanieti). Tad dažas dienas bijām brīvas un atgriezāmies Rīgā jau uz dalībnieku balli, tautastērpu skates finālu un noslēguma koncertu. Balle ar "Labvēlīgo tipu" bija jautra, uz skolu gulēt atgriezāmies dažādos laikos un dažādos veidos – kas ar maršruta autobusu, kas kājiņām, pa ceļam iepērkoties lielajā diennakts "Maximā"...
Tautastērpu skates finālā ne vien izrādījām savus skaistos, etnogrāfiski korektos un labi koptos tērpus, bet dziedājām arī skates noslēguma dziesmu. Tā mums atkal bija iespēja piedzīvot ko nebijušu, interesantu un nozīmīgu. Te paldies Airai, ka ir iemācījusi mums, cik svarīgs ir tērps, un Antrai par lielo darbu, lai mums būtu šis skaistums!
Noslēguma koncerta sākuma daļā varējām būt skatītājas, un piebiedrojāmies lielajam jauktajam kopkorim tikai koncerta noslēguma daļā, kad virsdiriģentes godā tribīnē kāpa arī mūsu Aira – cēla un skaista, gluži kā karaliene. Baiba noslēguma koncertā atkal pavadīja Līgo karoga aiznešanas procesiju. Bet pēc koncerta sākās lielā tautas sadziedāšanās, kuras lieliskā atmosfēra ilgi neļāva doties prom ne dziedātājiem, ne skatītājiem. Un Dziesmusvētki turpinājās līdz pat rīta gaismai. Mums pašām gan jau trijos bija jābūt autobusā. Lai dotos mājās un sāktu gaidīt nākamos svētkus!

"Rasas" vārdadiena

2008.gada 20.jūnijs

Šoreiz "Rasas" vārdadiena nebija tikai parasta vārdadiena, bet arī Skaidrītes apaļā jubileja tieši tajā pašā dienā un Airas apaļā jubileja iepriekšējā dienā. Namamāte bija Skaidrīte, un mēs piedzīvojām ļoti jauku, jautru un omulīgu ballīti – dziedājām, dancojām, gājām pirtī un spēlējām spēles. Skaidrīt, paldies!!!

Vidzemes koru karu pusfināls

2008.gada 8.jūnijs

8.jūnijā Valmierā notika Vidzemes koru karu pusfināls. No trim sieviešu koriem, kas bija izvirzīti pusfinālam, ieguvām augstāko punktu skaitu ( 43,44 punkti) un 2. pakāpes diplomu. Uz koru karu finālu Rīgā gan šoreiz netikām. No vienas puses, protams, žēl, bet no otras – varēsim mierīgāku sirdi izbaudīt Dziesmu svētkus un to vienreizību.
Vainagi, kas mums visām galvās, tapa autobusā ceļā uz Valmieru. Dažādi un smuki!

Dziesmusvētku ieskaņu koncerts Cēsīs

2008.gada 24.maijs

Te pulcējās visi Vidzemes un Latgales sievu, vīru, senioru un jauniešu kori, kas gatavojas Dziesmusvētkiem. Visu dienu cītīgi mēģinājām, gāja kā nu ar kuru dziesmu, bet vakarā saņēmāmies un izdziedājām visu Atklāšanas koncerta programmu.
Lai padarītu ceļojumu interesantāku, piedāvājām arī mūsu viešņām vācu korim "Pro Musica" iemācīties dažas dziesmas un piedalīties šajā koncertā. Tā arī notika. Tas viņām bija interesants piedzīvojums un arī liels gods.

Koncerts kopā ar sieviešu kamerkori "Pro Musica"

2008.gada 23.maijs

Koncerts Ikšķiles Sv. Meinarda Evaņģēliski luteriskajā baznīcā kopā ar sieviešu kamerkori "Pro Musica" no Reinas zemes Vācijā.
Tas bija ļoti jauks un sirsnīgs vakars - gribas cerēt, ka ir dzimusi jauna draudzība un nepaies ilgs laiks, kad dziedāsim kopā ar Reinas ielejā. Vācu meitenes bija ļoti atvērtas un priecīgas par visu, kas notika. Pēc koncerta neformālā gaisotnē sapazināmies, apmainījāmies ar viedokļiem un arī sadziedājām, izmēģinot dziesmas, kuras vācu koris bija mācījies, lai dziedātu kopā ar Vidzemes un Latgales koriem nākamajā dienā Cēsīs Dziesmusvētku ieskaņu koncertā.

RASA Latgalē

2008.gada 4.,5.maijs

Kādā jaukā pavasara dienā mūsu koris devās ceļojumā ar īpašu mērķi – taisīt svilpavniekus! Aicinājām līdzi arī vīrus, klēpī sasēdinājām bērnus un tādā jautrā kompānijā braucām uz Latgales pusi, kur dzīvo patiesie keramikas meistari. Apraksts

Ogres rajona koru skate

2008.gada 28.marts

Šogad Ogres rajona dziedātājiem bija iespēja pašiem pirmajiem demonstrēt Rīgas žūrijai savu gatavību Dziesmusvētkiem. Gatavošanās bija saspringta. Dziedājums, kā allaž, varēja būt arī labāks:) Toties par kora kopskatu tautastērpos gan saņēmām neviltotas uzslavas arī no žūrijas pārstāves, kas vērtēja koru vizuālo noformējumu.

Koncerts "Dziedot augu"

2008.gada 15.marts

Koncerts "Dziedot augu" kopā ar vīru kori "Gaudeamus". Lai labāk sagatavotos Dziesmusvētkiem, uzņēmām viesos pašu varenāko Latvijas vīru kori "Gaudeamus". Arī šoreiz vīri apliecināja, ka spēka viņiem netrūkst. Sadziedot kopā, mums bija krietni jānopūlas, lai būtu ar vīriem vienos spēkos:)
Būtu melots, ja stāstītu, ka šoreiz ballītes nebija. Bija, protams! Un atkal lustīga. Arī vienīgā bilde mūsu foto arhīvā tieši no vakara neformālās daļas:)

Draudzības koncertā ar Ādažos

2008.gada 15.februāris

Ādaži. Draudzības koncertā ar Ādažu jaukto kori "Jumis" un mūsu jau senajiem draugiem vīru kori "Ķekava" atkal akcents tika likts uz Dziesmusvētku repertuāru. Dziedājām gan katrs koris atsevišķi, gan sievas un vīri dubultkora dziesmas, gan visi trīs kori kopā noslēguma koncerta dziesmas. Saviesīgā daļa bija īpaša ar to, ka visu triju koru diriģenti sacentās par uzvaru dažādu izdarību zvaigžņu šovā.

C vitamīns

2008.gada 2.februāris

Šogad mūsu tradicionālais garastāvokļa uzlabošanas koncerts "C vitamīns" notika 2.februārī gaidāmo lielo Dziesmusvētku noskaņā. Viesos bijām aicinājušas vīrus, kuri apvienojušies korī "Staburags". Dziedājām gan katrs atsevišķi, gan kopā - uzlabojām Dziesmusvētku repertuāra zināšanas.
Pēc koncerta, protams, bija arī neiztūkstošā vakara neformālā daļa - ar dejām, dziesmu dueli un citām atrakcijām.