Galerijas

2020.gads

Koncerts "C vitamīns" Ogres Kultūras centrā

15.februāris, 2020

Jau 20. gadu vairojām vitamīnu devu mūsu tradicionālajā tumšā ziemas laika priecīgajā un mīlestības pilnajā koncertā "C vitamīns". Kopā ar sieviešu kori "Dzintars" un pavadošo grupu, kurā klavieres spēlēja Dzintra Vīcupe, sitaminstrumentus Noris Kalniņš, bet dažādas ģitāras Māris Evalds, kurš lika lietā arī savu izkopto dziedātprasmi un skaistā duetā no E. L. Vēbera "Operas spoka" sadziedājās ar kori, atskaņojām mūziku, kurā dominē mīlestība – gan pret cilvēkiem, gan savu zemi un pasauli. Kā allaž bijām arī īpaši domājušas par savu vizuālo tēlu – kontrastējot ar melnajām kleitām, skatuves dēļi bija pilni ar dažādu toņu krāsainās zeķubiksēs un kurpēs tērptām dziedātāju kājām.
Kā gandrīz visus gadus arī šoreiz otrajā koncerta daļā uzstājās mūsu draugi – pūtēju orķestris "Madliena", pie kura vadības pults šogad pirmo reizi bija tā jaunā diriģente Katrīna Marta Stoka. Pēc ceļojuma pūšaminstrumentiem rakstītas mīlestības mūzikas pasaulē vienojāmies kopdziesmā – visiem labi zināmajā un daudz dzirdētajā "Somewhere over the rainbow".

Agnetas Krilovas koncerts. Rīgas Latviešu biedrība

8.marts, 2020

Komponiste Agneta Krilova savulaik strādāja Ogres Kultūras centrā. Tādēļ arī esam pazīstamas un viņa bija solījusi radīt kādu oriģinālkompozīciju tieši mums – “Rasai”. Tuvojās apaļa Agnetas dzimšanas diena, un viņa vēlējās to nosvinēt plašāk un muzikāli dažādāk. Tādēļ vispirms bija divi autorkoncerti Ogrē, bet noslēgumā viens Rīgas Latviešu biedrības namā. Tajā piedalījāmies arī mēs. Turklāt pirmatskaņojām tieši “Rasai” veltīto Agnetas dziesmu ar tautasdziesmas vārdiem “Rasā, rasā”, kura noteikti kļūs par vienu no pastāvīgajām mūsu repertuāra dziesmām, jo ir tiešām skaista!
Vēl šajā koncertā Agnetas Krilovas mūziku atskaņoja Ginta Rūse (soprāns), Agita Arista (flauta, ASV), Ieva Sarja (klavieres), vokālā grupa "Anima Solla" (vadītāja Mārīte Puriņa) un sieviešu koris "Dzintars"(diriģente Aira Birziņa, koncertmeistare Dzintra Vīcupe). Koncerta noslēgumā mēs kopā ar “Dzintara” dāmām vienojāmies Agnetas dižajai latviešu diriģentei Ausmai Derkēvicai veltītajā dziesmā “Dod man pūrā, māt’”, kā arī koncerta tituldziesmā “Es esmu sieviete. Es esmu klusums”.