RASA Latgalē 4.05.2008. 5.05.2008.


Image Rasas darinātie svilpavnieki

Kādā jaukā pavasara dienā mūsu koris devās ceļojumā ar īpašu mērķi – taisīt svilpavniekus! Aicinājām līdzi arī vīrus, klēpī sasēdinājām bērnus un tādā jautrā kompānijā braucām uz Latgales pusi, kur dzīvo patiesie keramikas meistari.
Mūsu pirmā pieturas vieta – Aglona, un tās sirds nenoliedzami ir Aglonas Bazilika. Apskatām baznīcas gleznu, skulptūru un citu mākslas vērtību kolekciju.
Baudām pavasarīgo gaisu un pieneņu pilnās pļavas.
Mūsu tālākais pieturas punkts ir keramiķa Andra Ušpeļa mājas Pacelujevkā. Tā ir kolorīta lauku sēta ar keramiķa darbnīcu, kur mūs gaida stāstījums par keramiku un virpošanas procesa demonstrēšana. A. Ušpelis ir meistars, kurš kopj Latgales keramikas tradīcijas. Viņš arī pārstāv kopu „Rēzeknes apriņķa pūdnīki”.
Darinām svilpavniekus, ar meistara prasmīgo roku palīdzību tie iegūst savu balsi, drosmīgākās no mums – Aira un Vineta – ar dažādiem panākumiem izmēģina virpošanas procesu.
Kad gatavie svilpavnieki jau viens pēc otra ieņem vietu uz galda, kur tie gaidīs savu ceplī likšanas brīdi, mēs priecīgi par padarīto darbu taisām pikniku un vienojamies kopīgās dziesmās.
Pēc spilgtās dienas vakaru pavadām „Laimas namā”, kur peldamies baseinā, izrādot savas niršanas, lēkšanas un peldēšanas prasmes, un sildāmies saunā.
Vakara noslēgumā interesantā veidā – klausoties radio – sekojam līdzi mūsu hokejistu panākumiem. Tā pavisam nemanot diena ir pienākusi izskaņai.
Aust superīgs, saules pieliets rīts. Paēdam brokastis un dodamies apskatīt raksturīgo Latgales ainavu ar augstienēm un ieplakām.
Caur autobusa logu vērojam mežu, lauku, ezeru un pakalnu miju, kas veido jauku mozaīkas raksturu. Saulīte spīd, un mēs, draudzīgi čalojot, pietuvojamies Lubāna ezeram, kas ir lielākais Latvijā. Seko neliela fotografēšanās un ezera apkārtnes apskate.
Lielākie mūsu kompānijas drosminieki atklāj peldēšanās sezonu pa ceļam esošajā Visagala ezerā!!!
Mūsu nākamais pieturas punkts ir Madona, kur Aira izrāda savas bērnības vietas, mūzikas skolu, gleznaino dīķi.
Tālāk apskatām Mārcienas muižu. Mūsu ceļojuma pēdējais pieturas punkts ir Aiviekstes HES, kur mūs priecē ūdens mutuļi, bet nesaudzē arī vējš un lietus, kā jau ievu ziedēšanas laikā.
Nu, tā, esam ieguvušas divas superīgi pavadītas dienas.

Baiba & Katrīne & Anita