2000.gada pavasaris Itālijā


Image Festivālā Loreto

2000. gada pavasaris bija lielisks! Pateicoties galvenokārt Airas un, protams, mūsu pašu aktivitātei, pūlēm un ieinteresētībai, brauciens uz Garīgās mūzikas festivālu Loreto pilsētiņā Itālijā izdevās gandrīz vai ideāli.

Pa ceļam apskatījušas šo to no Čehijas, Austrijas, Sanmarīno un Vācijas, kur Altenburgas klosterī mūs sirsnīgi uzņēma abats Bernhards, mēs redzējām arī lielu daļu Itālijas.
Romā mūs ar savu erudīciju un zināšanām par šo lielo gadsimtu pilsētu iepazīstināja Andris Priede, kas jau daudzus gadus strādā Vatikāna radio.
Rinda pie ieejas Svētā Pētera bazilikā likās gluži vai kā Golgātas ceļš, par ko fotogrāfijā liecina mūsu ne īpaši priecīgās sejas. Tomēr skats, ko savām acīm redzējām no bazilikas torņa, bija gaidīšanas vērts – Vatikāna laukums un gandrīz vai visa Roma pie mūsu kājām!
Florencē nolēmām nogaršot izdaudzināto īsto itāliešu picu. Iespaids par to bija kāds nu kuram.
Tivolī parkā varējām savām acīm apskatīt un rokām aptaustīt ne tikai īstus apelsīnus, kas aug apelsīnkokā, bet arī ziedošas palmas.
Festivālā Loreto, kas ir maza pilsētiņa Vidusitālijā, Andrijas jūras krastā, tikām uzņemtas sirsnīgi, atsaucīgi un gādīgi. Interesants notikums bija visu festivāla dalībnieku kopbildes fotografēšana.
Loreto katoļu baznīca, kurā notika festivāla koncerti, atradās tādā kā iekšpagalmā, tādēļ ļoti iespaidīgs bija skats, kad svētdienas rītā, iznākušas no baznīcas, ieraudzījām pagalmu pilnu ar motociklistiem ādas drēbēs ar lakatiņiem, kuri turpat uz vai pie motocikliem noturēja savu svētbrīdi, skaļi un brīžiem biedējoši uzgāzējot savus spēkratus. Kā jau parasti šādos festivālos, arī mēs sadraudzējāmies ar citu valstu koriem.
Mums izdevās pabūt arī Venēcijā, kuru mēs saulainā un sausā laika iespaidā ieraudzījām pavisam gaišu un skaistu. Murano salā, kur tiek darināti slavenie Murano stikla izstrādājumi, pateicībā par stikla pūtēju demonstrējumiem dāvinājām viņiem mūsu lielāko bagātību – kādu latviešu dziesmu.

Laura