1999.gada novembris Krievijā


Image
Koris "RASA" un kokļu kvartets “Kārta“
Latvijas Republikas vēstniecībā Krievijas Federācijā

Ceļojums uz Krieviju bija “Rasas” pirmais lielais piedzīvojums, pārdzīvojums un izaicinājums. 1999. gada novembrī pēc Latvijas Republikas vēstniecības Krievijas Federācijā un Maskavas Latviešu biedrības kora “Tālava” ielūguma mēs kopā ar kokļu kvartetu “Kārta“ piedalījāmies Latvijas Republikas proklamēšanas 81. gadadienas pasākumos un latviešu mūzikas dienās Maskavā, Vladimirā un Suzdaļā.

Brauciens ar kupeju vilcienu, dzīvošana Maskavas latviešu ģimenēs, daudzām meitenēm pirmā reize Krievijā, kas sagaidīja mūs ar bargu salu un sniegu, toties sirsnīgiem cilvēkiem - tādu mēs atceramies Krieviju.

Ne tikai laukā, bet arī Vladimiras naktsmītnē izbaudījām īstu Krievijas ziemu, jo temperatūra telpās mūs nelutināja. Kā redzams bildēs, gulēt nācās ar siltajām drēbēm

Tomēr par pirmo braucienu mums palikušas visjaukākās atmiņas – jo tas bija pirmais, jo mēs bijām lepnas pārstāvēt mūsu valsti tik nozīmīgos svētkos, jo brauciens bija interesants un mēs sapratām, ka esam kopā ne tikai tādēļ, lai dziedātu, bet arī tādēļ lai draudzētos un kopīgi skumtu un priecātos.

Laura